Domov Slovensko Promovaní poručíci Leteckej fakulty TUKE posilnia Vzdušné sily OS SR

Promovaní poručíci Leteckej fakulty TUKE posilnia Vzdušné sily OS SR

0
0

Súčasťou promócií celkovo 60 inžinierov na Leteckej fakulte Technickej univerzity v Košiciach boli aj štyria kadeti Akadémie ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika. Tí boli slávnostne vyradení a vymenovaní do prvej dôstojníckej hodnosti „poručík“.

Najlepší študent ročníka zo všetkých tohtoročných absolventov LF TUKE bol kadet AOS por. Pavol Nazarej, ktorý si prevzal cenu dekana za najlepšie študijné výsledky a plaketu ministra obrany.

Por. Branislav Pavlišín absolvoval na TUKE študijný program Letecké a kozmické inžinierstvo, por. Alexander Šáriczki a por. Pavol Nazarej program Manažérstvo leteckej dopravy – pilot vrtuľníka a por. Matúš Šteuček úspešne vyštudoval Manažérstvo leteckej dopravy – pilot taktického lietadla. 

„Tieto špecializácie budú jednoznačne prínosom pre naše ozbrojené sily. Srdečne gratulujem novým poručíkom, vítam ich v tíme rezortu obrany a držím palce pri plnení úloh v službe vlasti,“ povedal minister obrany SR Jaroslav Naď pri osobnej gratulácii kadetom po slávnostnom vyradení.

Traja z nich nastúpia do funkcií v rámci 51. krídla Vzdušných síl OS SR v Prešove, ďalší poručík bude pôsobiť v 81. krídle VzS v Sliači.   

Spolupráca Akadémie ozbrojených síl a Leteckej fakulty TUKE trvá už sedem rokov, pričom kadeti AOS patria tradične medzi najlepších študentov fakulty.

Na Leteckej fakulte TUKE počas tohto obdobia štúdium úspešne ukončilo 24 kadetov, v akademickom roku 2021/2022 tu študovalo 43 kadetov.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: NAĎ: Ďalší IDEB úspešne za nami

red, mo, foto: facebook/JN  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 31-32/2022: Okrem slniečka nám podkurujú aj politici

Toto leto je poriadne horúce. A to nehovoríme len o vonkajšej teplote. Poriadne sa potíme …