Domov Slovensko VIDEO: Protest radikálov: „Matovič je ko**t, treba ho zabiť“ – kričali malé deti

VIDEO: Protest radikálov: „Matovič je ko**t, treba ho zabiť“ – kričali malé deti

0
0

Minulú sobotu sa pred Úradom vlády SR protestovalo, a to napriek tomu, že od štvrtka platia prísne opatrenia zavedené na zastavenie šírenia koronavírusu a v rámci nich aj zákaz zhromažďovania sa či stretávania viac ako šesť ľudí. Medzi protestujúcimi sa našli aj malé deti nadávajúce na vládu a premiéra Matoviča.

Nepovoleného sobotného protestu pred Úradom vlády SR sa zúčastnilo niekoľko stoviek ľudí, možno až tisíc.

Radikáli a ultras v strete s políciou

Proti aktuálnym protiepidemickým opatreniam vlády protestovali najmä priaznivci kotlebovcov a športových ultras fanúšikov, ktorí sa násilným spôsobom snažili dostať sa za brány areálu úradu vlády.

Niekoľkým z protestujúcich sa podarilo do areálu prehodiť aj svetlice. Proti násilným protestujúcim museli napokon zasiahnuť i policajti, ktorí sa postavili medzi bránu a demonštrantov.

Tí však na nich začali hádzať kamene a fľaše a používať delobuchy. Policajti v reakcii na to použili proti protestujúcim slzný plyn. Na miesto tiež dorazilo aj špeciálne policajné auto, pomocou ktorého proti demonštrantom policajti použili aj vodné delo.

Zranení policajti a zadržané osoby

Polícia sa v súvislosti s protestom zaoberá porušením predpisov súvisiacich s mimoriadnymi opatreniami a bude ich postupovať ďalej na správne konanie.

„Dnešné zhromaždenie sa v priebehu pár minút zmenilo na zhluk agresívnych ultrapravicových radikálov, ktorí v niektorých prípadoch vykazovali známky požitia alkoholu.

Zúčastnené osoby aj napriek opakovaným výzvam polície na upustenie od protiprávneho konania použili zápalnú pyrotechniku, ktorou sa dokonca zranili navzájom, a to tým, že jeden z prítomných ju hodil medzi zhromaždených,“ informovala polícia vo svojom profile na sociálnej sieti.

Neskôr doplnili, že pri výtržnostiach boli zranení aj štyria zasahujúci policajti. „Z dôvodu hádzania dlažobných kociek na príslušníkov PZ boli na osobnej slobode obmedzené tri osoby z toho dve osoby boli cudzí štátni príslušníci.

Z dôvodu podozrenia z poškodzovania majetku bola na osobnej slobode obmedzená aj 22-ročná žena,“ informovala polícia.

„Matovič je ko**t, treba ho zabiť“

Šokujúcim obrázkom sobotného protestu však bolo video zobrazujúce niekoľko dospelých osôb zabávajúcich sa na tom, že tri maloleté, približne päť až desaťročné deti, vykrikovali do megafónu vulgárne a nenávistné heslá, a to: „Matovič je ko**t, sk***ený“ a „Matoviča treba zabiť“.

Polícia prostredníctvom sociálnych sietí požiadala občanov o pomoc pri identifikácii predmetných osôb. Jednalo sa o dvoch mužov a tri deti (jeden chlapec a dve dievčatá).

„Dospelé osoby sú podozrivé z ohrozovania mravnej výchovy mládeže,“ uviedla polícia a dodala, že na základe ďalších materiálov, ktoré má k dispozícii, bude iniciovať aj ďalšie konania.

POZOR! VIDEO obsahuje vulgarizmy!

ano, foto: SITANačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Finančná správa zaplatila takmer 3,5 milióna firme s prepojeniami na biznis s teplým vzduchom z čias Jána Slotu

Za obdobie posledných rokov sa Finančná správa stala vďaka početným kauzám, ktoré viedli k…