Domov Šport Prvá prehra Barcelony v sezóne

Prvá prehra Barcelony v sezóne

0
0

Neporaziteľná FC Barcelona, ktorej sa v tejto sezóne extrémne darilo pocítila prehru na vlastnej koži. Po 43 zápasoch bez prehry našla v 37. kole najvyššej španielskej súťaže premožiteľa.

Zverenci trénera Ernesta Valverdeho sa v nedeľu postavili proti UD Levante. Hoci si už v predstihu zabezpečili zisk titulu Katalánci plánovali bodovať aj na ihrisku súpera. Nechceli totiž dopustiť prvú sezónnu prehru.

V zápase to však boli práve oni, ktorí ťahali za kratší koniec. Už po prvom polčase prehrávali 1:2. Domácim sa na začiatku druhého polčasu podarilo streliť ďalšie tri góly a futbalisti „blaugranas“ šokujúco prehrávali 1:5.

Darilo sa najmä skvelému Emmanuelovi Boatengovi, ktorý sa zaskvel hetrikom. Hosťujúci futbalisti však rodiaci sa debakel pripustiť nechceli a skoro sa im podarilo aj vyrovnať.

Aj na strane Barcelony sa hetrikom vyznamenal Philippe  Cautinho. Napriek obrovskej snahe sa im vyrovnávajúci gól však už streliť nepodarilo a teda sa zápas skončil prekvapujúcou prehrou dovtedy neporazenej Bracelony, ktorá na pôde Levante prehrala 4:5.

Bola to prvá prehra v domácej súťaži Kataláncov od 8. apríla 2017, kedy sa ich premožiteľom stala Málaga.

Levante – FC Barcelona 5:4 (2:1)
Góly: 9., 30. a 49. E. Boateng, 46. a 56. Bardhi – 38., 59. a 64. Coutinho, 71. L. Suárez (z pok. kopu)