Domov Zahraničie Putin pár dní pred voľbami uskutočnil prejav

Putin pár dní pred voľbami uskutočnil prejav

0
0

Súčasný prezident a zároveň kandidát na ďalšie funkčné obdobie Vladimír Putin predniesol svoje výročné hodnotenie obom komorám parlamentu a ostatným členom ruskej politickej elity.

Výročný prejav býva ostro sledovaný, a tento rok mal oproti tomu minulému malé oneskorenie, ktoré je dávané do súvisu s voľbami 18. marca tohto roka.

V prejave odzneli len samé dobré správy

Na jednej strane sa Putin zameral na prezentáciu snahy Ruska o zvýšenie životných štandardov, snahy o zníženie chudoby o polovicu a zvýšenie zamestnanosti, ako aj to že bude zlepšené zdravotníctvo.

Na druhú stranu väčšinu prejavu venoval technologickému pokroku a oznámil aj úspešné otestovanie novej jadrovej zbrane, ktorá má neobmedzený dosah doletu.

Teda prejav mal ukázať Rusko ako silné a pripravené, napriek tomu, že za posledné roky je životná úroveň ruského obyvateľstva biedna a rast ekonomiky slabý.

Reakcie na prejav a sľuby

Európske štáty ako aj USA prejavili znepokojenie nad vývojom nových jadrových zbraní. Z prejavu vyplýva, že vývojom nových jadrových zbraní Rusko porušuje svoje záväzky vyplývajúce z medzinárodných dohôd.

Viacerí domáci politici tiež v reakcii na zvyšovanie životnej úrovne poukázali na skutočnosť, že Putin nepovedal, odkiaľ sa zoberú peniaze na tieto ambiciózne projekty.

Predvolebné prieskumy

Putin má zatiaľ okolo 80-percentnú podporu v prieskumoch verejnej mienky, analytici zatiaľ nepochybujú o jeho úspechu vo voľbách a jasnom víťazstve.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …