Domov Slovensko R. Kaliňák: Aj by som vás nechal dovládnuť, kebyže…

R. Kaliňák: Aj by som vás nechal dovládnuť, kebyže…

0
0

Z víkendových diskusných politických relácií zaujala najviac tá v televízii Markíza. Do relácie Na Telo s Michalom Kovačičom totiž zavítal bývalý minister vnútra Róbert Kaliňák, ktorý je síce stále podpredsedom Smeru-SD, ale po posledných voľbách z politických aktivít výrazne upustil. Tentoraz však mal čo vysvetľovať.

Hlavnou témou jeho debaty s ministrom obrany Jaroslavom Naďom (OĽaNO) boli medializované nahrávky z poľovníckej chaty, kde sa stretávali líder Smeru-SD Robert Fico, obhajca Marek Para, podnikateľ Miroslav Bödör, syn bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara Pavol a práve exminister vnútra Robert Kaliňák.

Podľa ministra obrany sú nahrávky len špičkou ľadovca. Myslí si, že si „ešte vypočujeme veľa vecí“. Naopak Kaliňák považuje nahrávky za nezákonné.

„Vládna koalícia dúfala, že to na nás nasadí a nájde trestnú činnosť. Nič sa tam nenašlo, len súkromná debata medzi ľuďmi,“ skonštatoval.

Naď tvrdí, že okolo 30 nominantov bývalých vlád, v ktorých bol Smer-SD, sa priznalo k trestnej činnosti. „Veľmi sa bojíte,“ povedal Kaliňákovi s tým, že ak súčasná vláda vydrží, spravodlivosť príde.

„Skončí divadelné predstavenie Smeru,“ podotkol minister. Kaliňák podľa neho začal do politických debát chodiť opäť preto, lebo vie, že je tu už „posledná hranica“.

Exminister si, naopak, myslí, že ak sa skončí súčasná vláda, príde na Slovensko spravodlivosť. „Ja by som vás aj nechal dovládnuť, kebyže sa nebojím o Slovensko. O seba sa však nebojím, nechodím s ochrankou,“ skonštatoval.

Zákonné či nezákonné?

Aby bolo legitímne nasadiť odpočúvanie takejto chaty pre vyšetrovanie pytliactva, bol by podľa bývalého ministra vnútra potrebný „kamión zveriny“.

Kaliňák sa zároveň pýta, prečo nebola kamera umiestnená tam, kde sa zverina spracúva. Naď reagoval, že nasadenie informačno-technických prostriedkov (ITP) bolo schválené súdom a až následne sa zistilo, kto sa na chate stretáva.

Kaliňáka sa na margo umiestnenia kamier opýtal, či vie, kde všade boli nainštalované. Únik informácií z ITP však minister označil za absurditu.

ano, TASR, foto: facebook/TV Markíza, video: TV MarkízaNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NAĎ: Ďalší IDEB úspešne za nami

Bratislava minulý týždeň uvítala už 9. ročník medzinárodného obranného veľtrhu IDEB 2022. …