Domov Slovensko R. Raši: Matovič je nebezpečný pre Slovensko

R. Raši: Matovič je nebezpečný pre Slovensko

0
0

Poslanci parlamentu rokovali o odvolávaní Igora Matoviča. Navrhli to zástupcovia strany HLAS – sociálna demokracia. Dôvodom sú podľa podpredsedu strany Richarda Rašiho okolnosti využitia ruskej vakcíny Sputnik V. Raši hovorí o „blamáži“, pretože ak sa nepodarí predať zvyšné vakcíny, vznikne podľa neho Slovensku škoda vo výške takmer 20 miliónov dolárov. Matovičovi tiež poslanci vyčítajú, že ešte nie je predložený odškodňovací zákon či daňovo-odvodová reforma.

Raši reagoval na informáciu, že Slovensko predá alebo daruje 160 000 dávok vakcíny Sputnik V. Poukázal na to, že ruská vakcína bola dovezená na Slovensko v čase, keď sme mali nedostatok vakcín.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: RAŠI: Rezignovaná vláda

„Matovič vtedy tvrdil, že chce Sputnikom zaočkovať pol milióna Slovákov, a preto jeho minister Krajčí objednal dva milióny dávok vakcíny,“ skonštatoval Raši, pričom skritizoval neskoré spustenie očkovania touto vakcínou.

Dodatok doteraz nik nevidel

Pripomenul tiež problém v súvislosti so zverejnením zmluvy o dodávkach Sputnika V. „Zo zmluvy sme sa dozvedeli, že nás bude celá táto Matovičova akcia stáť takmer 20 miliónov dolárov.

A dozvedeli sme sa, že za tieto vakcíny budeme musieť zaplatiť bez ohľadu na to, či ich vezmeme alebo nie,“ vyhlásil Raši a pripomenul, že dodnes sme nevideli dodatok k zmluve, ktorý by hovoril o niečom inom. „Bol by som veľmi prekvapený, keby sa ich podarilo predať za sumu, za ktorú sme ich nakúpili,“ dodal.

Celý rad prešľapov

Poslanec Erik Tomáš pripomenul, že s Matovičom je spojený celý rad prešľapov, spomenul napríklad plošné testovanie, ktoré označoval za atómovú zbraň.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Premiér klame rovnako ako Matovič

Dodal, že podať návrh na odvolanie Matoviča ho v zákulisí vyzývali aj niektorí koaliční poslanci. „Igor Matovič nie je schopný pracovať v akejkoľvek funkcii vo vláde SR,“ doplnil Raši.

xd, foto: FBNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…