Domov Slovensko R. Sulík vylúčil, že by v budúcej vláde sedel s Matovičom

R. Sulík vylúčil, že by v budúcej vláde sedel s Matovičom

0
0

Predseda SaS Richard Sulík vylúčil, že by v budúcej vláde sedel s predsedom hnutia OĽANO Igorom Matovičom. Povedal to v nedeľnej diskusnej relácii Na telo v televízii Markíza.

Sulík vyzdvihol, že po zmene na poste premiéra sa situácia ukľudnila. Podľa neho po tejto zmene už nebudú mať ľudia veľkú motiváciu zúčastniť sa na prípadnom referende o predčasných voľbách. On sám sa však na referende zúčastní, pretože ho považuje za legitímny nástroj.

„Referendum by malo byť dovolené. Ľud je suverén a čo povie, to je písmo sväté,“ povedal s tým, že referendová otázka, ktorej ústavnosť v súčasnosti rieši Ústavný súd (ÚS) SR, by mala byť povolená.

Jeho oponent v relácii a podpredseda strany HLAS-SD Richard Raši predpokladá, že záujem o referendum sa výmenou Hegera za Matoviča nijako nezmení, pretože vládu naďalej riadi Igor Matovič a nie Eduard Heger. Referendum podľa neho ukáže, či ľudia uverili zmene postu premiéra.

Ak by ÚS označil referendovú otázku za protiústavnú, istý podiel zodpovednosti na tom bude mať aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá podnet na ÚS podala, uviedol Raši.

S Matovičom nie

V otázke zostavovania budúcej vlády nezaradený poslanec Raši nemá celkom jasno. Neodpovedal totiž, či by uprednostnil vládu so Smerom-SD a SaS. Rozhodnú o tom podľa neho voliči.

Na druhej strane Richard Sulík má jasno v tom, s kým by už vládnuť nechcel. Na priamu otázku, či by po voľbách znova zasadol do jednej vlády s Igorom Matovičom, odpovedal jednoznačne záporne.

ano, TASR, foto: TASR/Pavel NeubauerNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…