Domov Komentáre RAŠI: Ako vyzerá vlastizrada?

RAŠI: Ako vyzerá vlastizrada?

0
0

Igor Matovič nedávno, ešte ako premiér, ponížil slovenskú diplomaciu a žiaľ aj celú našu krajinu, keď sa v diplomatickom spore s Maďarskom nezastal slovenského ministra zahraničných vecí a slovenských diplomatov. Naopak, zastal stranu Maďarska a verejne vyhlásil, že maďarskému ministrovi zahraničných vecí verí viac ako členovi vlastnej vlády. Takto obhajoba záujmov Slovenska a Slovákov nevyzerá.

Teraz bol expremiér Matovič v Moskve. Vraj bol ospravedlňovať chybu Štátneho úradu pre kontrolu liečiv, ktorú mal urobiť pri posudzovaní vakcíny Sputnik V.

Vo svojom vyhlásení poukazoval, ako cíti s ruskou stranou, ako Slovensko poškodilo ruské záujmy a ako úrad podriadený jeho bývalému ministrovi Krajčímu a na jeho pokyn poškodil povesť ruskej vakcíny. Matovič sa nezastal svojho bývalého ministra, nezastal sa ani slovenskej úradnej autority. Zastal sa záujmov cudzej krajiny.

Každý člen vlády je v zahraničí zástupcom Slovenskej republiky a jej občanov, nie seba, ani Oľano. A je jeho povinnosťou v zahraničí bojovať za naše – slovenské národné záujmy.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: RAŠI: Sabotáž Matoviča

Matovičovi však, podľa jeho vyhlásení, ležia na srdci záujmy iných krajín viac, než tie naše… Ale, nie je toto vlastne zrada? A ako potom v skutočnosti vyzerá vlastizrada?

Matovič však už dnes nie je premiérom a premiér Heger by s takýmto konaním, konaním, ktoré Slovensko zrádza, mal urobiť rázny koniec ihneď. No ani on sa Slovenska nezastal. Namiesto toho sa rozhodol Matoviča kryť. Dokonca vyhlásil, že neplánovaným rokovaním v Moskve i Budapešti Matoviča poveril.

A tak sme fakticky opäť stratili premiéra. Teda premiéra s autoritou. Neprešlo ani desať dní a handru zo seba urobil Heger úplne sám. Bez tlaku opozície, bez tlaku koaličných partnerov, aj bez tlaku verejnosti. A to ešte ani nestihol požiadať parlament o dôveru. Stačila na to prvá zahraničná cesta ministra financií.

Toto celé trápne a ponižujúce divadlo je pritom úplne zbytočné. Sputnik sa na Slovensku na základe výnimky a súhlasu ministerstva zdravotníctva podľa platnej legislatívy môže používať od prvého dňa, čo bol privezený…

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…