Domov Komentáre RAŠI: Banda amatérov opäť zlyhala

RAŠI: Banda amatérov opäť zlyhala

0
0

Všimli ste si, že vždy, keď má vládna koalícia problém, prekryje to nejakým zásahom NAKA? Samozrejme, špionážnu aféru nezľahčujem, a dúfam, že príslušné štátne orgány si budú plniť všetky svoje zákonné povinnosti a sústredia svoju činnosť výlučne na bezpečnosť Slovenskej republiky. Ak bude niekomu preukázané spáchanie akéhokoľvek trestného činu, musí za to niesť zodpovednosť.

Ale vráťme sa na hranice. Minister obrany Jaroslav Naď nedávno povedal, že vláda vedela o plánovej invázii Rusov na Ukrajinu už od októbra. Vojna začala koncom februára a vláda opäť nebola pripravená na ľudí, ktorí budú pred vojnou z Ukrajiny utekať.

Rovnako ako pri pandémii, kde mala dve letá čas pripraviť sa, posilniť zdravotnícke kapacity, trasovanie kontaktov, neurobila nič. Čakala.

Začala vojna a o utečencov sa namiesto štátu postarali dobrovoľníci. Im patrí v mene všetkých politikov veľké ĎAKUJEM. Vláda sa snažila dobehnúť zameškané a opäť to urobila svojsky.

Namiesto toho, aby stiahla vojenské poľné kuchyne na hranicu, objednala do Vyšného Nemeckého kateringovú firmu z Bratislavy.

Dobrovoľníkom, ktorí tri týždne dňom a nocou kŕmili utekajúce matky s deťmi zakázala podávať doma pripravené pokrmy a uzimených utekajúcich Ukrajincov začala kŕmiť polotovarmi – opekanými zemiakmi s kuracími nugetami.

Za tri mesiace sa dalo na hraniciach vybudovať zdravotné stredisko, montované ubytovne, jedáleň, triediace stredisko a všetko potrebné. Len to by na čele Slovenska nemohli byť amatéri, ktorí myslia len na svoje kšefty.

A na čele okresných úradov by nemohli byť na ulici ponachádzaní nominanti OĽANO, ktorí netušia, čo v krízových situáciách robiť. A na čele ministerstva vnútra by nemohol byť arogantný Mikulec, ktorý namiesto vďaky dobrovoľníkom vynadá.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Remišová pripraví Slovensko o 48 miliónov eur

Vicepremiérka Remišová si opäť strelila do vlastného kolena, svojím konaním práve ona prip…