Domov Komentáre RAŠI: Hlasujte za pád vlády

RAŠI: Hlasujte za pád vlády

0
0

V utorok sme si pripomenuli Deň boja za slobodu a demokraciu. Štátny sviatok, ktorý lídri súčasnej vládnej koalície pred rokom využili na protesty na slovenských námestiach. Hlasno sa vyhraňovali proti vtedajšej vláde a ešte hlasnejšie sa sťažovali na stav slovenskej demokracie po tridsiatich rokoch jej budovania.

Prešiel rok a vo vládnych úradoch, vo vedení našej krajiny sedia práve títo kritici. A demokracia? Je na tom horšie ako kedykoľvek predtým.

Práve politici, ktorí mali plné ústa demokracie, udržiavajú Slovensko v núdzovom stave a v podstate jediným opatrením, na ktoré núdzový stav využívajú, je obmedzenie POLITICKÉHO PRÁVA – PRÁVA NA ZHROMAŽĎOVANIE.

To, čo oni pred rokom mohli – na slovenských námestiach kritizovať vládu, to dnes svojím kritikom, pod zámienkou pandémie a pod hrozbou demonštratívneho nasadenia vojenskej polície a vodných diel, zakazujú.

A naozaj, už nikto neverí, že zákaz zhromažďovania sa na 17. novembra je protiepidemické opatrenie. Takto si už klamať naozaj nemusíme.

Po 31 rokoch sa vládna moc nehanebne vyhrážala svojim vlastným občanom, ktorí chceli protestovať proti vláde obrovskými pokutami, niekoľkoročnou basou a použitím vodných diel.

Najviac politici OĽANO – premiér Matovič a ministri Naď s Mikulcom, ale nemali by sme zabudnúť, že ruku k tomu prikladajú všetci členovia vlády, všetci vo vládnej exekutíve ale aj všetci poslanci.

Zodpovednosť za to rovnako nesú aj Boris Kollár, Richard Sulík, Andrej Kiska a Veronika Remišová a z radu ostatných, ktorí sa na tom podieľajú, je najsmutnejším prípadom novembrový tribún Ján Budaj. Mali vždy plné ústa demokracie a činmi sa na jej ochranu nedokážu postaviť.

Preto hlasujte na www.referendum2021.sk za pád tejto vlády. Matovič môže dať zvárať brány na úrade vlády a môže sa ukryť do pancierovej limuzíny, ale slobodu a názor nám vziať nemôže.

HLASujte, je to prvý krok. HLASujte, Matovič sa už bojí.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 31-32/2021: Cenné kovy na olympiáde, zablokovaná Bratislava či kritizovaná dôchodková reforma

Prvý týždeň olympijských hier v Tokiu vyniesol Slovensku tri medaily. Zuzana Rehák Štefeče…