Domov Slovensko RAŠI: Koalícia hodila postkovidových pacientov cez palubu

RAŠI: Koalícia hodila postkovidových pacientov cez palubu

0
0

Výsledkom rekonštrukcie vlády bude len to, že vo vláde pribudne jedno nové kreslo ministra navyše pre súčasného premiéra Igora Matoviča (OĽANO). Vyhlásil to podpredseda strany HLAS-SD Richard Raši.

Podľa neho rekonštrukcia vlády skončí vytvorením ministerského postu pre Matoviča, aby mal možnosť kontrolovať nového premiéra. „Z demisií ministrov sa stáva divadlo, odchádzajú, ale zároveň nahlas hovoria o tom, že sa chcú do vlády vlastne vrátiť.

Predčasné voľby sú jediným spôsobom ako von z tohto marazmu a preto vítame vyjadrenia predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina), že ak sa situácia nevyrieši, nebude sa brániť predčasným voľbám,“ uviedol Raši.

Umelkyňa ministerkou spravodlivosti

Dodal, že odchodom ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) a ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí) došlo k ďalšiemu znefunkčneniu vlády.

„Obraz, že minister Andrej Doležal (nom. Sme rodina) okrem svojho ministerstva dopravy povedie ešte ďalšie dva rezorty, len dokresľuje manažérsku neschopnosť tejto vlády,“ skonštatoval Raši. „A to už ani nehovorím, že Veronika Remišová, ktorá je vyštudovaná umelkyňa, je ministerkou spravodlivosti,“ zdôraznil.

Mali pomôcť ľuďom, prerušili rokovanie

Pripomenul, že vláde sa podarilo vypnúť aj činnosť parlamentu, keď Kollár rozhodol, že Národná rada SR nebude zasadať do budúceho týždňa. Parlament mal rozhodovať o predĺžení nulovej sadzby na respirátory. Mal tiež rozhodovať o jednoduchšej žiadosti o odklad zaplatenia daní, aj o jednorazovom odškodnení pre ľudí, ktorým zomrela na nový koronavírus blízka osoba.

Na programe bola aj kúpeľná liečba pre pacientov, ktorí COVID-19 prekonali a návrh na odškodňovanie obetí trestných činov či postoj Slovenska k hroziacej klimatickej kríze.

Fakt, že parlament nezasadá a nerieši boj proti koronavírusu, považuje podpredseda HLAS-SD za výsmech občanom Slovenska. „Prednejšie sú koaličné spory, ako ľudia, ktorí boli hospitalizovaní v nemocniciach s ťažkým priebehom ochorenia na Covid-19, a ktorí utrpeli skoro všetci ťažké a trvalé následky,“ vyhlásil.

Dodal, že keď po roku konečne vláda vypočula odborníkov, politici pre svoje spory postkovidových pacientov, ale aj slovenské kúpeľníctvo, hodili cez palubu.

„Počas posledného roka schválil v skrátenom legislatívnom konaní viac ako 60 zákonov, niektoré hneď opravoval, mnohé ani nesúviseli s kovidom, a keď má skutočne pomôcť desiatkam tisíc ľudí a aj kúpeľníctvu, predseda NR SR preruší na týždeň rokovanie parlamentu,“ uzavrel Raši.

xd, foto: facebook  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Pomoc či zbytočný populizmus? Alebo len nefunkčné riešenie?

Minulý piatok sme si na tlačovej konferencii vypočuli bombastický plán ministra financií n…