Domov Komentáre RAŠI: Koniec demokracie na Slovensku

RAŠI: Koniec demokracie na Slovensku

0
0

V minulom volebnom období si hovorili demokratická opozícia. Keď písali programové vyhlásenie vlády, dali si tam viac ako 90 krát slovo transparentnosť. Pred voľbami sľubovali, že všetky investície nad milión eur dajú posúdiť Útvaru hodnoty za peniaze.

Po voľbách sa všetko zmenilo. Dostali sa do vlády a slovo demokracia im nehovorí nič. Ľudia ich zvolili do funkcií a vtedy sa občanom otočili chrbtom. Obrátili aj pri referende.

V minulom volebnom období sa Matovič dvakrát pokúšal vyzbierať podpisy na referendum o predčasných voľbách. Referendum však nebolo, lebo Matovič aj napriek drahej billboardovej kampani nedokázal vyzbierať podpis 350 000 občanov.

My sme za rekordných šesť týždňov vyzbierali viac ako 600 000 podpisov. Predložili sme ich prezidentke a tá dala vláde dva mesiace čas, kým referendovú otázku posúdi ústavný súd.

Ten rozhodol ako rozhodol a Matovič, Sulík aj Kollár sa bili do pŕs, ako vôľa občanov musí byť rešpektovaná. Nebola. Nie je. A kým bude vládnuť táto vláda, ani nebude. Ako poslanec si nepamätám, že by vládna koalícia nedovolila poslancom diskutovať v parlamente o akejkoľvek téme.

Ďalšiu červenú čiaru prekročili minulý týždeň v parlamente, keď nielenže nedovolili vystúpiť generálnemu prokurátorovi k zmluve s USA, ale odhlasovali si, že umlčia aj opozíciu a zmluvu, o ktorej nie opozícia, ale generálna prokuratúra tvrdila, že je protiústavná, schválili a prezidentka ju namiesto posúdenia ústavaného súdu okamžite ratifikovala.

Tejto vláde nezáleží na ľuďoch, ale na moci. Na vlastnej moci. O to viac, že tu vznikla skupina policajtov, prokurátorov a sudcov, ktorá vie, že keď jej chlebodárci a objednávatelia nebudú pri moci, nebude mať kto kryť ich zločiny.

Žiaľ, Matovič, Sulík a Kollár spravili z demokratického Slovenska krajinu, v ktorej vládna garnitúra zatvára ústa kritikom. Protestujúcich záchranárov odvedie do cely, opozičného lídra zadrží ešte pred protestom.

Bezdôvodne. Takéto Slovensko nechceme. Preto sme a budeme HLASom všetkých, ktorých sa Matovič a jeho krvilačná svorka bude snažiť umlčať.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…