Domov Komentáre RAŠI: Matovič ruinuje slovenské zdravotníctvo, postavme sa za zdravotníkov!

RAŠI: Matovič ruinuje slovenské zdravotníctvo, postavme sa za zdravotníkov!

0
0

Správa, že Igor Matovič znížil platbu za poistencov štátu a zdravotníctvo dostane vo štvrtom štvrťroku namiesto 358 miliónov eur iba približne tretinu, teda 125 miliónov eur, šokovala nie len mňa, ale aj celý zdravotnícky sektor. Ako sa dá udržať funkčné zdravotníctvo, ak mu vláda zoberie 2/3 štátnych peňazí, si nevie predstaviť naozaj nik.

Odpoveďou Matoviča a Lengvarského bola výhovorka, že ide iba o „účtovnú operáciu“ a že tieto peniaze sa do zdravotníctva vrátia v ďalšom roku – po skončení tretej vlny pandémie.

Podľa ich prísľubu by do zdravotníctva malo v budúcom roku prísť naviac 233 miliónov, ktoré mu vzali v tomto roku. No v skutočnosti Matovič predložil návrh rozpočtu, kde plánuje platbu za poistencov štátu vo výške nie o 233 miliónov viac, ale o 330 miliónov menej ako bol plán na tento rok.

V živom zdravotníctve, v prevádzke pri platbách miezd, energií, liekov a zdravotníckeho materiálu či iných nákladov bude chýbať spolu 563 miliónov eur a nič na tom nezmenia vyhlásenia Matoviča a Lengvarského, že celkovo bude peňazí v zdravotníctve viac.

Nebude ich viac a najmä nebudú na to, na čo ich potrebujeme najviac – na aspoň štandardnú zdravotnú starostlivosť, na udržanie lekárov a zdravotníkov na Slovensku, na ich udržanie v zdravotníctve.

Matovič s Lengvarským na nás znovu skúšajú krutý experiment, podobný celoplošnému testovaniu. Zdravotníctvu zo dňa na deň vzali 563 miliónov, pričom všetky okolité štáty výdaje na zdravotnú starostlivosť zvyšujú.

Výsledkom bude úbytok lekárov, sestier a zdravotníkov a potom… Potom už bude ľahko zavrieť desiatky regionálnych nemocníc, ako to Matovič a Heger napísali do plánu obnovy.

A Slovensko bude opäť ako po Matovičovom celoplošnom testovaní s hrôzou počítať tisíce zbytočných ľudských obetí.

Postavme sa proti, nedopusťme to. Podporme lekárov a zdravotníkov, nech sa postavia na odpor!

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…