Domov Komentáre RAŠI: Matovič sa zapíše do histórie

RAŠI: Matovič sa zapíše do histórie

0
0

Vláda Igora Matoviča boj s koronakrízou, ani nastupujúcou ekonomickou krízou, nezvláda. Dokonca nezvláda ani takú jednoduchú vec, ako evidovať štatistiky chorých, vyliečených, otestovaných. Nezvláda pomáhať ľuďom, ktorým zakázala chodiť do práce, podnikať, nezvláda a nedokáže nastaviť opatrenia, ktoré by šírenie vírusu spomalili. A nezvláda ani komunikovať-  ani medzi ministrami a už vôbec nie smerom k verejnosti.

Slovensko sa, žiaľ, stalo svetovým lídrom v počte obetí koronavírusu v prepočte na počet obyvateľov. Pamätáte sa, ako minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak ešte pred pár mesiacmi v televíznej diskusii ukazoval graf, ako málo ľudí v porovnaní s inými krajinami na Slovensku zomrelo? Dnes to už neplatí, dnes takýto graf ukázať nemôže…

Zbytočné celonárodné testovania, nezmyselné opatrenia, tisíce papalášskych výnimiek, deravé hranice, nedôvera ľudí voči vláde – to sú hlavné príčiny súčasného stavu. A za ten nie je zodpovedný len predseda vlády Igor Matovič, ale všetci, ktorí sa na chaotických opatreniach podieľajú.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: RAŠI: Sme najhorší na svete

Sú to koaliční lídri – okrem Matoviča Richard Sulík, Boris Kollár aj Veronika Remišová, všetci ministri, ktorí nedokázali nájsť dostatok odvahy a nepostavili sa premiérovi, ktorý celý december nič nerobil, len čakal, kedy Sulík nakúpi testy a on si uspokojí svoj „chtíč“ po celoslovenskom plošnom testovaní.

To potom nazvali skríningom. Zodpovední sú aj všetci koaliční poslanci, ktorí odsúhlasia každú blbosť, čo kohokoľvek vo vláde napadne.

Chaotické riadenie štátu nás doviedlo do situácie, v akej Slovensko ešte nebolo. Každý deň zomiera viac ako 100 ľudí a počet obetí sa blíži k šiestim tisícom.

Keď Matovič preberal vládu, tvrdil, že sa chce zapísať do histórie. Podarilo sa mu to. Navždy bude premiérom a lídrom koalície, počas ktorého vlády zomrelo na Slovensku najviac ľudí. A v mnohých prípadoch to boli odvrátiteľné úmrtia.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…