Domov Komentáre RAŠI: Medicínsky nezmysel

RAŠI: Medicínsky nezmysel

0
0

Medicínsky nezmysel. Inak sa aktuálne celonárodné plošné testovanie, ktoré trvá deväť dní a ďalší týždeň budú jeho výsledky priepustkou do prírody či do práce, nazvať nedá.

Je to, ako keby sme povedali, že ak sa dám dnes otestovať, tak ma bude vírus dva týždne obchádzať. Ľudí pred novými prípadmi nákazy takéto testovanie neochráni, naopak, riziko sa zvyšuje.

Tak, ako na prelome októbra a novembra, ľudia dostanú modrý certifikát – priepustku na slobodu, hoci nikto nezaručí, že sú naozaj negatívni a že sa nemôžu nakaziť priamo na testovaní, alebo kedykoľvek po ňom.

Celkový počet pozitívnych sa neznížil ani po povinnom celonárodnom testovaní, len tí, ktorí boli pozitívne testovaní v prvom kole, nešli na test v druhom kole. Takže výsledok bol menej pozitívnych, ale len na papieri.

Tí, ktorí boli chorí, ostali chorí, len sa liečili doma alebo v nemocniciach. A to, že sa nám pomaly znižujú čísla, nie je výsledkom Matovičovej práce, ale lockdownu, ktorý stále pokračuje.

Na celonárodné plošné testovanie nie je Slovensko pripravené, máme málo mobilných odberových miest a opäť to hodíme len na samosprávy, ktoré budú musieť zabezpečiť testovacie miesta a zdravotníkov.

A najmä tí už teraz nestíhajú, sú vyčerpaní, unavení a teraz ich budeme nútiť testovať až deväť dní, počas ktorých enormne zvyšujeme riziko ich nakazenia sa a zdravotníci nám budú chýbať v nemocniciach a v ambulanciách.

V čase, keď sa šíri britská vysokonákazlivá mutácia vírusu, budú ľudia čakať v radoch, lebo objednávkové systémy na konkrétny čas viac nefungujú ako fungujú. Takto sa môžu zbytočne nakaziť a to už nehovorím o tom, že budú hodiny čakať na výter a výsledky v mrazoch.

A na záver upozorňujem, a nielen ja, ale aj ďalší odborníci – testovanie nie je všeliek na zastavenie šírenia vírusu. Je to len jeden z mnohých nástrojov, ale iba ak sa robí cielene, regionálne v ohniskách a najmä na základe odporúčania odborníkov, čo Matovičova vláda ignoruje.

A hoci premiér vyhlasuje, že sme premiantom v antigénovom testovaní, takúto formu povinného testovania doteraz nezvolila žiadna krajina na svete.

Richard Raši, poslanec NR SR (Hlas-SD)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

RAŠI: Vláda plných cintorínov

To, čo predvádza vláda Igora Matoviča, nikdy na Slovensku nebolo. Nie je to len nezvládnut…