Domov Komentáre RAŠI: Na čo ešte čaká vláda?

RAŠI: Na čo ešte čaká vláda?

0
0

Vláda Eduarda Hegera doslova ignoruje vlastných občanov. Ako inak sa dá rozumieť domu, že mesiace nerieši zdražovanie všetkého a vlastným občanom nielenže nepomáha, ale doslova ich ignoruje?

Strana HLAS preto opätovne žiada vládu Slovenskej republiky o okamžité prijatie zákona Lex Slovensko, ktorý zabezpečí ľuďom a hospodárstvu dostatočnú pomoc pri drastickom zdražovaní.

Zároveň žiada o vytvorenie Krízovej rady štátu, v ktorej budú zastúpené všetky zložky slovenskej spoločnosti a ktorá bude pomocným orgánom vlády pri riešení hospodárskej krízy. Keď vláda chce, vie zákony meniť doslova expresne.

Tak, ako expresne dokázala prijať zákon Lex Ukrajina, mala už dávno prijať aj Lex Slovensko. A k tomu mala za jeden stôl zvolať predstaviteľov všetkých zložiek slovenskej spoločnosti a vytvoriť tak Krízovú radu štátu ako zrkadlo vlády a skutočné fórum všetkých potrieb ľudí.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: RAŠI: Banda amatérov opäť zlyhala

Zákon Lex Slovensko musí obsiahnuť účinnú pomoc pre najohrozenejšie skupiny ľudí. Znamená to zvýšenie dôchodkov, zvýšenie dávok pre rodiny s deťmi a pomoc pacientom či sociálne odkázaným.

Musí pomôcť aj hospodárstvu, teda znížiť dane na palivá, znížiť DPH na vybrané sektory a zabezpečiť dostatok energií pre slovenský priemysel. A napokon musí zabezpečiť potravinovú bezpečnosť Slovenska, teda dostatok potravín pre všetkých za prijateľné ceny.

Vláda zatiaľ vo svojej úlohe absolútne zlyháva. Igor Matovič, Eduard Heger a Richard Sulík sa na Slovensko jednoducho vykašľali.

Napriek tomu, že štát na zdražovaní doslova zarába v podobe nadmerných príjmov z DPH, odmietajú týmito peniazmi pomôcť ľuďom aj hospodárstvu.

Ak použijem slová nášho predsedu Petra Pellegriniho, ak vláda okamžite nezačne konať, stane sa nielen vládou chaosu a zlyhaní, ale aj vládou chudoby.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…