Domov Komentáre RAŠI: Nastupuje druhá Matovičova vláda

RAŠI: Nastupuje druhá Matovičova vláda

0
0

Je to rok a pár dní, čo sa Igor Matovič stal premiérom. Dosť prekvapivo. Dostala ho tam, ako vládne všeobecný konsenzus, vlna. Vlna emócií, hnevu, často hejtu. Nie, nechcem polemizovať, či bola oprávnená, mnoho z toho, čo túto vlnu vyvolalo ešte vyšetrujú a ak sa chyby stali, treba sa im postaviť.

Ale nespochybniteľne to bola vlna, veľké tsunami, teda niečo nepredpokladané, zriedkavé. A prišla aj ďalšia, kovidová vlna a toto dvojnásobné tsunami prinieslo, ako inak, hlavne skazu, smrť a nevyčísliteľné škody.

Prešiel rok a mnohí, ktorí „Matovičovej vlne“ pomohli, dnes ľutujú. Vidia, že vzniknuté škody, rozklad a úpadok nie sú následkom len tej kovidovej vlny – tú prežívajú všetky krajiny – ale sú následkom oveľa horšej vlny tsunami, ktorej následky a škody by mali pretrvávať ešte tri volebné roky.

Ale už dnes je vláda nefunkčná a parlament paralyzovaný. Je to preto, že Igor Matovič nerešpektoval nikoho a dnes už nik nerešpektuje jeho.

Matovič nemá rešpekt k pravidlám, nemá rešpekt k tradíciám a konvenciám, nemá rešpekt k Národnej rade Slovenskej republiky, k poslancom a členom vlastnej strany, nemá rešpekt k politickým súperom, k žurnalistom a nemá rešpekt ani k svojim koaličným partnerom, ani k svojim voličom. Všetci sme len bábkami v jeho nepochopiteľnej hre.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: RAŠI: Sabotáž Matoviča

Aj keď ako premiér končí, ako minister financií získa ešte väčšiu moc. Moc nad všetkými rezortami, ktorým bude, alebo nebude, podľa toho, ako budú poslúchať, prideľovať peniaze. Naše peniaze. Človek, ktorý dokázateľne okrádal štát na daniach, bude naše dane spravovať.

Matovičova prvá vláda vydržala rok. Jeho druhej vláde toľko času nedávam. Ak totiž jeho koaliční partneri majú aspoň akú takú chrbticu a chcú si zachovať tvár, nezvládnu ďalšie ponižovanie od Igora Matoviča a zabalia to. Skôr či neskôr.

Ak to bude neskôr, jedinou šancou, ako sa tohto človeka zbaviť, je referendum. Podpisov už máme toľko, koľko žiada zákon, ale potrebujeme aj rezervu. Preto, prosím, ak ste ešte hárok nepodpísali, neodkladajte to. Zber podpisov sa chýli k záveru.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…