Domov Slovensko RAŠI: Nemocnicu na Rázsochách vláda nestihne postaviť z plánu obnovy

RAŠI: Nemocnicu na Rázsochách vláda nestihne postaviť z plánu obnovy

0
0

Na Slovensku sa nepostaví z plánu obnovy ani jedna nová nemocnica, pokiaľ štát nezmení prístup a napríklad nekúpi už hotový projekt. Vyhlásil to líder mimoparlamentného Hlasu Peter Pellegrini. Zdôvodnil to časovými lehotami, ktoré súvisia s plánom obnovy.

Kritizoval tiež to, že stále nie sú výsledky súťaže v projekte nemocnice na Rázsochách, ktorú vyhlásila ešte jeho vláda. Pokiaľ minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) nepríde s informáciami o Rázsochách, Hlas bude iniciovať parlamentný zdravotnícky výbor.

„Ministra sa budeme pýtať, kedy vláda rozhodne, či sa bude v projekte Rázsoch pokračovať,“ zdôraznil podpredseda Hlasu Richard Raši.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: RAŠI: Na čo ešte čaká vláda?

„V réžii štátu na Slovensku nebude z plánu obnovy postavená ani jedna nová nemocnica, pokiaľ vláda nekúpi už hotový projekt od nejakej súkromnej firmy a nemá už pripravené niekde miesto, územné rozhodnutie, stavebné povolenie a môže začať obstarávať toho, kto nám nemocnicu postaví,“ povedal Raši.

Dodal tiež, že tejto vláde sa pravdepodobne nepodarí postaviť žiadnu novú nemocnicu, ak nepríde s novým prístupom.

Rok pozadu

Ak pôjde štandardnými metódami, tak podľa plánu obnovy musí byť posledná faktúra vystavená k 30. júnu 2026 a prví pacienti do novej nemocnice, ktorá má byť zaplatená z plánu obnovy, musia prísť 1. júla 2026, pripomenul s tým, že ak by chceli takýto plán dosiahnuť, všetky procesy by sa museli začať už vlani.

Stoja aj iné projekty

Štát podľa Pellegriniho nekoná v prípade Rázsoch, pretože chce, aby bol úspešný projekt súkromnej nemocnice v bratislavských Boroch.

Hlas-SD tvrdí, že pre štát je najlepším a najrýchlejším riešením nemocnicu Rázsochy dostavať. Pellegrini pripomenul, že sa stále nezačalo s rekonštrukciou Roosveltovej nemocnice v Banskej Bystrici ani s ružinovskou nemocnicou, hoci tieto projekty odobrila ešte jeho vláda.

xd, foto: TASR/archív  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…