Domov Komentáre RAŠI: Neverte koaličným kandidátom

RAŠI: Neverte koaličným kandidátom

0
0

O necelé dva mesiace tu máme komunálne voľby a volebná kampaň je v plnom prúde. O naše hlasy sa uchádzajú stovky kandidátov, kvalitnejších, ale aj menej kvalitných, či dokonca takých, ktorí namiesto práce pre ľudí robia len marketing. Preto si dobre preverte, komu dáte svoj hlas.

Košický župan Trnka pred piatimi rokmi sľuboval transparentnú župu, ale jediné, čo transparentne urobil, je, že si po celom kraji vyvešal stovky billboardov.

Okrem toho stihol nakúpiť pre školy predražené teplomery, po svojho riaditeľa úradu a jeho rodinu posielať auto až na viedenské letisko, keď sa vracal z dovolenky a pre občanov neurobil nič.

A takto by sme mohli pokračovať aj pri ostatných kandidátoch, ktorých podporujú koaličné strany, alebo priamo z nich pochádzajú.

Napríklad taký Jozef Viskupič, ktorý kandiduje za trnavského župana, nemal vedľa seba svojho bratranca, Igora Matoviča a dokonca aj billboardy má také, aby nikoho nenapadlo spájať ho s OĽANO.

Lenže, je ich zakladajúci člen. A takto by som mohol pokračovať ešte niekoľko novinových strán.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: RAŠI: Ďalšie milióny škody

Koncom októbra si budeme voliť starostov a primátorov, ale aj poslancov v samosprávach. Ak bývate v jednom zo 40 miest, kde chce táto vládna koalícia rušiť nemocnice, porozmýšľajte, či náhodou nedáte hlas niekomu, kto za rušenie nemocnice v meste, kde kandiduje, hlasoval.

Takých prípadov je veľa, hlavne v koa­ličných stranách – OĽANO, ZA ĽUDÍ a SaS.

O Vašu dôveru sa budú uchádzať aj mnohí nezávislí kandidáti. Ale pozrite sa, či v predchádzajúcich voľbách kandidovali rovnako ako nezávislí, alebo mali podporu niektorej z vládnych strán.

Lebo ak ju mali, boli to jej kandidáti. A dnes vidia ako riziko dať si k svojmu menu značku OĽANO, SaS, či ZA ĽUDÍ.

Títo ľudia však 5 rokov tieto strany reprezentovali, hájili ich farby a dnes vám chcú nahovoriť, že so stranami, ktorých vláde dôveruje len necelá pätina obyvateľov, nechcú mať nič spoločné.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…