Domov Komentáre RAŠI: O diskusiách

RAŠI: O diskusiách

0
0

Neviem, či ste si to niekedy uvedomili, ale odkedy je minister zdravotníctva Lengvarský vo funkcii, ešte nebol v televíznej diskusii. Proste, on s opozíciou odmieta diskutovať.

Rovnako jeho predchodca – a dnes šedá eminencia zdravotníctva – Marek Krajčí. Raz prišiel ako minister so mnou do diskusie, nemal argumenty na nič a odvtedy sme sa, kým bol v ministerskom kresle, v diskusii nestretli. Torzo strany Za ľudí má zas inú taktiku – v politických diskusiách sa ukazovať musia, ale obhájiť si svoje politické prešľapy nedokážu.

Ani Veronika Remišová, ani Juraj Šeliga. Preto jediný ich argument je lebo Fico, lebo Pellegrini, lebo… A keď im chcete povedať pravdu, tak vám vždy skočia do reči a prekričia vás, aby z toho divák nič nemal.

No a potom dostal Igor Matovič spásonosný nápad. Keď z každej diskusie so zástupcom HLAS – SD vyjde zástupca OĽANO ako zbitý pes, Igor Matovič sa rozhodol, že radšej bude diskutovať s fašistami. A HLASu do diskusií chodiť zakáže – zákonom.

Podporí ho v tom jeho nový tichý koaličný partner – Kotlebovci a je vybavené. Účel svätí prostriedky – torzo kotlebovcov pre neho hrozba nie je, HLAS však áno. Od kotlebovcov si Matovič veľmi rýchlo okukal fašistické metódy.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: RAŠI: Likvidátori zdravotníctva

A namiesto toho, aby pomohol ľuďom, nielen tým, čo majú deti, ale všetkým, ktorí to potrebujú, vymýšľa takéto nedemokratické úskoky, aby odviedol pozornosť od skutočného problému Slovenska – extrémnej drahoty a ešte extrémnejšie neschopnej vlády.

Už pandémiu zneužíval na zbytočné potlačovanie základných ústavných práv slovenských občanov. Namiesto súboja ideí, programov a výsledkov, v ktorom fatálne zlyháva, zneužíva orgány činné v trestnom konaní voči politickej opozícii a nijako sa netají snahou pozatvárať jej lídrov.

Teraz prekročil ďalší Rubikon –rozhodol sa zakázať preferenčne najsilnejšej strane prístup do verejnej politickej konfrontácie. Matovičov návrh opäť potvrdzuje, že tento človek je najväčším zlom v slovenskej politike.

Igor Matovič stelesňuje ohrozenie základných pravidiel demokracie, ústavných práv občanov a elementárnych zásad právneho a sociálneho štátu. Kým tento človek bude sedieť vo vláde, Slovensko nemá šancu na zmenu k lepšiemu.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…