Domov Komentáre RAŠI: O protikladoch

RAŠI: O protikladoch

0
0

Na Slovensku je iba jeden predseda strany, ktorému dôveruje viac ako tretina obyvateľov Slovenska. A som rád, že ním je práve Peter Pellegrini.

Je to skutočný líder, ktorého môžu Slovensku závidieť mnohé krajiny. Je to človek, ktorý drží svoje slovo a keď občanom niečo sľúbi, tak im to tento človek splní.

A najmä, je to človek, ktorý rozumie tomu, že Slovensko nie je len Bratislava, ale vie, že väčšina občanov Slovenska žije v regiónoch a pozná ich potreby. Je to človek, ktorý má úroveň.

Naopak, máme tu dvojicu podpredsedov vlády, aby som bol presný jedného podpredsedu a jednu podpredsedníčku, ktorí majú rekordnú nedôveryhodnosť.

Absolútnym rekordérom je Igor Matovič, ktorému nedôveruje 84 percent občanov Slovenska a na päty mu skáče Veronika Remišová, ktorej nedôverujú traja zo štyroch opýtaných v prieskume.

Matovič s Remišovou majú ešte jednu spoločnú črtu, extrémne nízku dôveryhodnosť. Matovičovi rozhodne dôverujú len tri percentná opýtaných a Remišovej len 1,9 percenta populácie.

Aj keď je to veľmi málo, aj tak je to päť ľudí zo sto, jeden z dvadsiatich. Môže to byť aj štatistická chyba, ale možno naozaj ešte existujú ľudia, ktorí Matoviča a Remišovú neprekukli.

Možno existujú ľudia, ktorí veria Matovičovým sľubom o 200 eurách na každé dieťa, ktorými oblepil na billboardoch celé Slovensko a keď kampaň skončila, prijatý zákon ide meniť ešte skôr, ako rodiny peniaze dostanú. A práve tu je kameň úrazu.

Matovič a Remišová sú dvaja najmocnejší ministri, čo sa týka peňazí. Matovič sedí na štátnom rozpočte, teda peniazoch, ktoré vyberie štát na daniach a Remišová na eurofondoch.

A obaja s nimi šafária, ako keby im patrili. Matovič prostredníctvom peňazí vydiera ministrov a koaličných partnerov – peniaze dá iba tým, ktorí ho bezhranične podporujú a Remišová má zas pocit, že eurofondové peniaze rozdáva jej ministerstvo a nie Európska komisia.

Lenže obaja zabúdajú, že to nie sú ich peniaze, ale peniaze, ktoré sme my všetci zaplatili na daniach.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…