Domov Komentáre RAŠI: Sabotáž Matoviča

RAŠI: Sabotáž Matoviča

0
0

V pondelok vyšlo najavo, že Slovensko odmietlo minimálne 2,8 milióna vakcín od spoločnosti Pfizer, ktorými mohlo byť zaočkovaných 1,4 milióna ľudí. Potvrdil to zástupca spoločnosti Pfizer na Slovensku, potvrdil to aj bývalý minister Krajčí.

Podľa jeho slov, to vraj tak chcelo konzílium epidemiológov. Epidemiológovia zasa hovoria, že o ničom takom nerozhodovali, ani o tom nevedia. Ministerstvo zdravotníctva slová exministra popiera, objemy i termíny dodávok vakcín mlží, zmluvy nechce sprístupniť a snaží sa to zamiesť pod koberec.

No firma Pfizer vakcíny, ktoré sme mohli v priebehu najbližšej doby dostať, na Slovensko nepošle. Definitívne nimi budú očkovať iné krajiny a ak to hovorí sama firma, tak tomu hodno veriť.

Igor Matovič tvrdil, že dôvodom nákupu neregistrovanej vakcíny Sputnik V je to, že Európska únia nedokáže pre Slovensko zabezpečiť včas dostatok vakcín. Ukazuje sa však, že Matovič s Krajčím mohli objednať 2,8 milióna vakcín Pfizer naviac, ale neurobili to.

Namiesto toho objednali 2 milióny kusov neregistrovanej vakcíny Sputnik V a 35 miliónov antigénových testov, ktoré ani nie sú určené na domáce samotestovanie.

Politici radi používajú prisilné, neadekvátne slová. Premiér na odchode Matovič, posielajúci svojich koaličných partnerov kopať hroby obetiam koronavírusu, je toho typickým príkladom. Ale v situácii, keď Matovič s Krajčím neobjednajú – ako sami deklarujú – život zachraňujúce vakcíny, sa asi nedá nazvať inak ako sabotážou.

Sabotážou, ktorá bude mať za následok stovky, možno tisíce mŕtvych. A možno aj dramatické dopady na slovenské hospodárstvo. A dôvod? Neschopnosť! Ani nezareagovali!

Aj tieto obete na ľudských životoch a hospodárske škody sú ďalšie z radu dôvodov, prečo Igor Matovič nemôže byť už ani minútu premiérom Slovenskej republiky. A všetci, ktorí ho na tejto pozícii tolerujú, celá vládna koalícia, nesie za tieto obete a škody spoluzodpovednosť.

Dôveru občanov nemožno obnoviť kabinetnými prevratmi, či politickými obchodmi. Tie naopak sklamanie a nedôveru k vláde a parlamentu iba zvýšia. Dôveru možno obnoviť iba jediným riešením a tým sú parlamentné voľby v najskoršom možnom termíne.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…