Domov Komentáre RAŠI: SaS a skutočná opozícia

RAŠI: SaS a skutočná opozícia

0
0

Sulíkova Sloboda a solidarita sa tvári ako opozičná strana, ale je to len zdanie. Skutočná opozícia totiž nepodrží vo funkcii najneschopnejšieho ministra vnútra, akého sme kedy na Slovensku mali a skutočná opozícia urobí všetko preto, aby najhoršia vláda padla a prišli predčasné voľby.

Toto SaS neurobila a na opozíciu sa iba hrá. SaS bola vo vláde viac ako dva roky a hoci sem tam zaštrajkovala, všetky nezmysly Igora Matoviča podporovala.

A stále drží vo funkcii aj neviditeľného premiéra Hegera, ktorý svojím ničnerobením pomaly rozkladá Slovenskú republiku.

O necelé tri týždne hrozí, že z nášho zdravotníckeho systému odíde 2 100 lekárov, ktorí sú vo výpovednej lehote. Premiér, ktorému SaS vyslovila dôveru, na to kašle a minister zdravotníctva im namiesto konkrétnych riešení ponúka akési vágne memorandum.

V čase, keď sa o týchto lekárov pobijú v okolitých krajinách, náš minister možno bojuje za ich udržanie, ale u svojich šéfov – straníckeho Igora Matoviča a vládneho – Eduarda Hegera, má nulovú podporu.

A tak sa o necelé tri týždne môže stať, že Vladimír Lengvarský bude hrobárom slovenského zdravotníctva.

Keď sa OĽANO chcelo dostať k moci, krátko pred voľbami v roku 2020 zapálil Igor Matovič pred úradom vlády 5 000 sviečok, ktoré mali symbolizovať 5 000 odvrátiteľných úmrtí ročne.

Keď sa OĽANO podporované Sulíkovcami dostalo do vlády, počet odvrátiteľných úmrtí sa zdvojnásobil a ak necháme odísť 2 100 lekárov, ku ktorým sa čoskoro pridajú sestry, záchranári, sanitári, laboranti a ďalšie zdravotnícke povolania, počet odvrátiteľných úmrtí opäť narastie.

A pritom je riešenie celej situácie jednoduché. V prvom rade treba do zdravotníckeho systému pridať zdroje, ktoré v návrhu štátneho rozpočtu sú – v rezervách.

Ak to neurobí vláda, poslanci HLASu navrhnú, aby sa platby za poistencov štátu zvýšili o 850 miliónov eur – 400 miliónov z pandemickej rezervy a 450 miliónov z rezervy na dopady legislatívnych zmien.

To by bol prvý ústretový krok smerom ku zdravotníkom, aby lekári, sestry, záchranári a ďalší vedeli, že vláda to s nimi myslí vážne.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…