Domov Slovensko Raši so Sulíkom si vykrikovali hriechy z minulosti

Raši so Sulíkom si vykrikovali hriechy z minulosti

0
0

Ďalší koalično-opozičný boj priniesla diskusná relácia, v ktorej sa stretol líder najsilnejšej opozičnej strany SaS Richard Sulík s podpredsedom vlády a strany SMER-SD Richardom Rašim.

Okrem aktuálnych politických tém prišli na rad aj staré hriechy. Podnikateľa Mariána Kočnera si obaja zúčastnení pohadzovali ako horúci zemiak a navzájom sa obviňovali za kauzy, ktoré s ním prišli.

Sulík: Byť kandidátom za SMER je hanba

Jednou z tém, o ktorých diskutovali boli budúcoročné prezidentské voľby a mená možných kandidátov. Richard Raši sa vyjadril, že momentálne neplánuje kandidovať na prezidenta SR.

Podotkol, že najvhodnejším kandidátom by podľa neho bol súčasný minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák, ktorý však svoju kandidatúru jednoznačne odmieta.

K téme sa vyjadril aj Richard Sulík, ktorý tvrdí, že sa ani nečuduje, že Smer zatiaľ nenašiel vhodného kandidáta. Podľa neho je v tejto dobe hanbou kandidovať za túto stranu. To už nenechalo chladného jeho oponenta, ktorý mu nezabudol pripomenúť raňajky u Mariána Kočnera.

Kto ho teda kryl?

Meno Mariána Kočnera bolo v relácii zmienené niekoľkokrát. Podľa Rašiho je za Kočnerovými výhodami práve vláda, v ktorej sa nachádzala aj Sulíkova SaS.

Jej lídra dokonca nazval intímnym priateľom Mariána Kočnera. Richard Sulík však jednoznačne reagoval, že práve strana Smer ho celé roky kryla a napomohla mu vyrásť.

Za raňajky u neho sa Sulík vraj niekoľkokrát verejne ospravedlnil a požaduje, aby sa aj Smer ospravedlnil za všetky kriminálne aktivity, ktorých sa dopustil.

Andrej Danko je hanbou pre Slovensko

Politici diskutovali aj o fotke Andreja Danka s Viečaslavom Volodinom. Práve ruský predseda parlamentu sa totiž nachádza na sankčnom zozname, čo aj podľa samotného Lajčáka pôsobí negatívne na proeurópsku orientáciu Slovenska.

Richard Raši jeho konanie ospravedlňoval tým, že táto jeho aktivita bola osobná a nepovažuje to za ohrozovanie zahraničnej politiky štátu. Na margo toho vyjadril Sulík svoje rozhorčenie nad tým, že predseda NR SR robí hanbu vláde a aj celému Slovensku.

puma, foto: SITA, facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…