Domov Komentáre RAŠI: Vláda nevie ako ďalej

RAŠI: Vláda nevie ako ďalej

0
0

Keď druhá Matovičova, teda oficiálne Hegerova vláda predložila do parlamentu programové vyhlásenie vlády takmer totožné s tým, ktoré schvaľovali pred rokom, boli sme v HLASe skutočne v šoku.

Za posledný rok sa svet i Slovensko vďaka COVIDu dramaticky zmenili. No programové vyhlásenie vlády si to nijako nevšimlo a dnes už aj vieme prečo.

Staronová vláda totiž nevie ako najhoršiu sociálnu a ekonomickú krízu, ktorú Slovensko od druhej svetovej vojny zažilo, riešiť. Riešenie nenašli za rok vládnutia a bolo naozaj naivné očakávať, že ho nájdu a dohodnú sa na ňom za mesiac od vymenovania novej vlády.

Nenašli a nedohodli sa. A tak si nechali schváliť bezvýznamný neaktuálny dokument, len aby mohli sedieť vo vládnych kreslách aj naďalej.

Ale netrvalo dlho, hneď po schválení programového vyhlásenia prišiel Matovič s vlastným, neveľmi originálnym, ale o to sociálne krutejším riešením následkov krízy. Predstavil plán zvýšenia daní.

Chce výrazne zvýšiť DPH, vraj nie až o 5 % ako bolo medializované (možno „len“ o 4,5 %), ale kvôli tomu aj tak všetok tovar o dosť zdražie. Chce zvýšiť dane a odvody malým živnostníkom a rovnako chce zvýšiť dane a odvody malým jedno-osobovým eseročkam.

A tak, zatiaľ čo iné krajiny Európskej únie zvyšujú podporu ľuďom, živnostníkom a firmám, plošne odškodňujú a mnohé aj znižujú niektoré sadzby DPH, alebo poskytujú iné úľavy, na Slovensku budeme ekonomike pomáhať zvyšovaním daní. To nám pomôže asi tak, ako nám pomohlo plošné testovanie. Pomôže nám to len tak do hrobu.

Matovič ešte nezabudol pripomenúť, že toto nie je všetko a že o dva týždne sa dozvieme viac. Som naozaj zvedavý. Naposledy ešte v marci ako premiér sľuboval, že o dva týždne sa budeme očkovať Sputnikom a vieme, ako to nakoniec dopadlo. Nie je ani očkovanie Sputnikom, ani Matovič premiérom…

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…