Domov Komentáre RAŠI: Vláda plných cintorínov

RAŠI: Vláda plných cintorínov

0
0

To, čo predvádza vláda Igora Matoviča, nikdy na Slovensku nebolo. Nie je to len nezvládnutie riadenia koronakrízy a tisíce odvrátiteľných úmrtí, sú to aj miliardové škody, likvidácia časti drobných podnikateľov a popieranie nielen vlastných sľubov, ale pomaly likvidácia demokracie.

Nedávno jeden denník nazval Matovičovu vládu vládou plných cintorínov. Keď sa Igor Matovič dostal k moci, rozprával o tom, ako sa chce dostať do učebníc.

Toto sa mu nesporne podarilo. Ale nebude tam ako kladný hrdina, ako superman, ktorý zachránil Slovensko, bude tam ako človek, počas ktorého vlády zbytočne zomreli tisíce ľudí.

Igor Matovič preto potrebuje toto svoje megazlyhanie prekryť. Prekryť niečím veľkým, epickým, niečím, o čom budú všetci hovoriť a bude dúfať, že na všetko zlé, čo vykonal, národ zabudne.

Tak, ako sa zabudlo na to, že je daňový podvodník, tak, ako sa zabudlo na to, že aby si znížil dane, tak jeho mama podľa účtovníctva najazdila na staručkej fábii 600 km denne každý deň do roka, tak, ako sa zabudlo na jeho predvolebné sľuby o hmotnej zodpovednosti politikov.

Igor chce, aby ľudia zabudli aj na to, ako sa zabával na svadbe bez rúška, ako si jeho stranícki kolegovia objednali za vyše milión eur služby dvorného advokáta OĽANO, ako ukradol okresné úrady a dosadil tam ľudí, ktorí nie sú schopní zvládnuť ani testovanie.

Možno sa mu to aj podarí, možno ľudia zabudnú na jeho zahraničnopolitické prešľapy, na jeho nemožnú angličtinu, ale nezabudnú na to, že iba IGOR MATOVIČ je zodpovedný za tisíce mŕtvych.

Na to sa totiž zabudnúť nedá. V tisíckach rodín totiž niekto odišiel. Niekto, kto tu s nami ešte mohol byť, niekto, kto sa nakazil počas plošného testovania, v obchode, niekto, kto nedostal včas liek, koho po pozitívnom teste poslali domov čakať, či jeho imunita nad vírusom vyhrá, alebo skončí v nemocnici či v krematóriu.

Tie stovky ľudí, ktoré pribúdajú do štatistík úmrtí, čo nie sú čísla. To sú mamy, otcovia, babky, dedkovia, tety, ujovia, dcéry, synovia… To sú naši blízki. Pardón, boli. Lebo vláda nedokázala prijať účinné opatrenia, aby ich ochránila… A nedokázala ani odísť, lebo jej zachutila neobmedzená moc…

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…