Domov Komentáre RAŠI: Žiadame 200 eur pre všetkých seniorov

RAŠI: Žiadame 200 eur pre všetkých seniorov

0
0

Keď čítam diskusie na sociálnych sieťach, mnohí nám vyčítate, že sme podporili vládny návrh zákona, ktorý umožňuje poskytnúť finančný príspevok za očkovanie ľuďom nad 60 rokov. Urobili sme to preto, lebo koalícia splnila našu podmienku, že peniaze nepôjdu na wellnes poukážky, ktoré seniori nevyužijú, ale takmer 800 000 seniorov dostane peniaze v hotovosti.

Ako povedal náš predseda Peter Pellegrini, hlasovali sme aj pre to, že Hlas-SD chce žiadať vládu, aby v prvých jarných mesiacoch vyplatila aspoň 200 eur bez ohľadu na to, či sú seniori zaočkovaní alebo nie. Malo by sa tak pomôcť seniorom zmierniť so­ciálno-ekonomickú krízu.

V strane HLAS sa jasne hlásime k tomu, že podporíme každý zákon, ktorý pomôže ľuďom. Je nám ľúto, že tento zákon nepomôže všetkým, ale keď vláda našla peniaze pre seniorov, ktorí najciteľnejšie pociťujú zvyšovanie cien, je škoda, aby tieto peniaze dve tretiny dôchodcov nedostali.

Samozrejme, myslíme aj na tých, ktorí zaočkovaní nie sú, pretože sa buď očkovať nemôžu dať, alebo neveria vláde. Ani sa im nečudujem, tejto vláde neveria štyria z piatich občanov vrátane mňa.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: RAŠI: Chaos

Ale sme radi, že aj vďaka našej podpore dostanú v týchto dňoch ľudia aspoň tie dve alebo tri stovky na to, aby mohli zaplatiť to najnutnejšie.

V týchto dňoch pripravujeme návrh, aby vláda vykompenzovala zvyšovanie cien a od roku 2014 najvyššiu infláciu aj tým seniorom, ktorých hodila cez palubu.

Predložíme ho a dúfam, že tak, ako sme my podporili koaličný návrh, ktorý pomôže ľuďom, podporí alebo si koalícia osvojí náš návrh na pomoc seniorom.

A ešte na záver zdôrazním, že strana HLAS nebude súhlasiť s povinným očkovaním proti koronavírusu pre žiadnu kategóriu ľudí. Je na vláde a na ministrovi zdravotníctva, aby ľuďom vysvetlil, že očkovanie, aj keď nie je stopercentné, môže najmä staršieho človeka ochrániť pred smrťou a ťažkým priebehom ochorenia.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…