Domov Šport VIDEO: Rasistický škandál v basketbale

VIDEO: Rasistický škandál v basketbale

0
0

V semifinálovej sérii najvyššej basketbalovej súťaže sa stretli bratislavský Inter s Košicami. Séria to bola viac než zaujímavá, veď favorit z Bratislavy prehrával už 1:3. Iskry lietali aj na palubovke, nie všetky však majú s basketbalom veľa spoločného.

Za stavu 3:1 cestovali Košičania do hlavného mesta s cieľom sériu ukončiť, avšak to sa im nepodarilo. Zrejme aj frustráciu z nevydareného zápasu si hosťujúci krídelník Vladimir Djordjevič ventiloval na protihráčovi.

V 25. minúte, keď už Košičania prehrávali takmer o 20 bodov, amerického basketbalistu Jermonta Hortona obliekajúceho dres Interu nielenže opľul ale padnúť mali aj rasistické urážky.

Do konfliktu sa zapojil aj ďalší Košičan Svetozar Stamenkovič, ktorý na palubovku vbehol z lavičky a domáceho basketbalistu udrel päsťou. Celou situáciou sa zaoberala aj disciplinárna komisia.

Djordeviča potrestala pokutou 500 €, jeho spoluhráč nemusel siahať tak hlboko do vrecka, dostal pokutu 100 €, rovnako ako aj hráč Interu. „Žltočierni“ napokon zvíťazili 103:85 a zdramatizovali tak semifinálovú sériu.

V šiestom zápase na palubovke Košíc však už na domácich nestačili a po prehre 86:97 sa so sezónou rozlúčili. V druhej semifinálovej dvojici si o finálovú miestenku zahrali levickí „Patrioti“ s Komárnom. Rolu favorita Levičania potvrdili, keď im ušiel len druhý zápas v sérii.

max, foto: printscreen, video: huste.tv

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Kameň-papier-nožnice s letiskovým pracovníkom

Pracovníci letiska sú väčšinou nenápadní a ak sa o nich hovorí, tak väčšinou v tom horšom …