Domov Šport Rasizmus v Taliansku pokračuje: Za pokriky na Balotelliho padol tvrdý trest

Rasizmus v Taliansku pokračuje: Za pokriky na Balotelliho padol tvrdý trest

0
0

Na apeninskom polostrove uplynulé mesiace výrazne rezonuje téma rasizmu vo futbale. Obeťami hanlivých urážok z tribún či nevhodných príspevkov na sociálnych sieťach sa stále častejšie stávajú hráči čiernej pleti. Naposledy sa takýto incident odohral v nedeľu 5. januára počas duelu medzi Laziom Rím a Bresciou. Fanúšikovia Rimanov si neodpustili slovné útoky na forwarda súpera Maria Balotelliho.

Hosťujúci priaznivci mali 29-ročného útočníka urážať počas celého stretnutia, pričom okrem narážok na farbu jeho pleti údajne došlo aj k haneniu Balotelliho rodiny.

Správanie fanúšikov zaznamenal aj tréner „biancocelesti“ Simone Inzaghi, ktorý ich smerom niekoľkokrát poslal utišujúce gestá.

Balotelliho Brescia napokon Laziu podľahla 1:2 a o jediný presný zásah domácich sa postaral práve taliansky reprezentant.

Prípad mal dohru

„Všetci fanúšikovia Lazia, ktorí ste boli na štadióne, hanbite sa,“ napísal rodák z Palerma ku gólovému videu na svojom instagramovom profile.

Niekdajší hráč AC Miláno či Manchestru City sa musel s obdobným incidentom vysporiadať aj v novembrovom zápase proti Hellasu Verona, kedy chcel kvôli nemiestnym pokrikom z tribún opustiť hraciu plochu.

K zotrvaniu ho vtedy presvedčili až spoluhráči. Obvinený fanúšik dostal v januári po dôkladnom prešetrení päťročný zákaz vstupu na futbalové zápasy.

Návrat namiesto pokroku

Mario Balotelli nie je jedinou obeťou rasistických útokov v jednej z popredných európskych futbalových líg. Podobné problémy museli v prebiehajúcom ročníku Serie A riešiť Franck Kessié, Kalidou Koulibaly či Romelu Lukaku.

Posledný menovaný v septembri na sociálnej sieti instagram požiadal ostatných hráčov s rovnakými skúsenosťami, aby sa zjednotili a spoločne bojovali proti tomuto nežiaducemu javu:

„Dámy a páni, je rok 2019 a namiesto toho, aby sme pokročili vpred, sa vraciame späť v čase. Myslím si, že ako hráči sa musíme zjednotiť a postaviť sa proti rasizmu, aby sme udržali túto hru čistú a radostnú pre všetkých.

Kristián Vrábel, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…