Domov Slovensko Razie u sudcov, Bödöra i Trnku

Razie u sudcov, Bödöra i Trnku

0
0

Národná kriminálna agentúra (NAKA) ku koncu januára od rána zasahovala u niekoľkých sudcov, ktorí sú podozriví v rôznej trestnej činnosti. Medzi sudcami Andreou Haitovou, Denisou Cvikou, Vladimírom Sklenkom či bývalou štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti Monikou Jankovskou sa ocitol aj podnikateľ Norbert Bödör či bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka.

Realizované boli domové prehliadky a prehliadky iných priestorov. Zadržané mali byť podozrivé predmety, ale aj mobilné telefóny.

Akciu vyšetrovacieho tímu „Hmla“ počas minulej stredy potvrdil aj hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. O deň neskôr zasahoval i vyšetrovací tím „Novinár“.

Trvalo to dlho

NAKA sa posledné mesiace bezpochyby činila, no verejnosť i médiá očakáva výsledky. Polícia si skutočne robí svoju prácu, no domové prehliadky realizované v súvislosti s danými osobami mohli prísť aj skôr.

Predovšetkým, čo sa týka podnikateľa Norberta Bödöra, ktorý mal byť Kočnerovou spojkou na políciu a prokuratúru. NAKA však pravdepodobne vedela, čo robí. Razia totiž prebehla i v komplexe Bonaparte. Celkovo šlo o šestnásť domových prehliadok a deväť prehliadok iných priestorov.

Spletitá sieť

Domové prehliadky môžu byť dôkazom toho, že polícia si spojila možné prepojenie Bödöra na sudcov a prokuratúru. Pri domových prehliadkach nebol nikto zadržaný.

Razie sudcov prebiehali v stredu 29. januára. Deň potom sa policajti rozhodli pre domovú prehliadku u Trnku i v Bonaparte.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …