Domov Šport Real Madrid vybojoval prvú trofej v sezóne

Real Madrid vybojoval prvú trofej v sezóne

0
0

Futbalisti Realu Madrid triumfovali v nedeľnom finále španielskeho Superpohára nad Athleticom Bilbao 2:0. Góly Realu v saudskoarabskej Džidde strelili Luka Modrič a po zmene strán z jedenástky Karim Benzema. Hráči „bieleho baletu“ získali trofej dvanástykrát v klubovej histórii, iba najväčší rival FC Barcelona ich má vo vitríne viac (13).

Ako prvý bol blízko ku gólu Benzema, jeho technická strela spoza šestnástky však minula bránku Bilbaa. V 28. minúte vypálil Casemiro, Unai Simon si postrážil priestor pri ľavej žrdi.

„Biely balet“ pretavil dominanciu do gólu v 38. minúte. Rodrygo v pokutovom území prihral loptu Modričovi a ten ju poslal k ľavej žrdi Simonovej bránky – 1:0. Chorvát sa stal vo veku 36 rokov historicky najstarším strelcom v súťaži.

Krátko po prestávke zvýšil náskok Benzema, ktorý premenil VAR­‑om nariadenú jedenástku za ruku v pokutovom území. V závere ešte mohlo Bilbao zdramatizovať duel, keby Raul Garcia premenil pokutový kop, no loptu kopol do stredu bránky a Thibaut Courtois ju nohou vykopol.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Šport v roku 2022

„Z tohto duelu si môžeme odniesť veľa. Predovšetkým to, že máme veľmi dobrý káder, pripravený bojovať o čokoľvek. Vieme hrať rozličnými spôsobmi. Kroos a Modrič možno nevedia až tak dobre brániť, no vedia sa tímu úplne odovzdať. Trofej sme si zaslúžili…