Domov Šport Real Madrid vypadol s treťoligistom

Real Madrid vypadol s treťoligistom

0
0

Futbalisti Realu Madrid senzačne vypadli v šestnásťfinále Španielskeho pohára s treťoligistom. Na pôde CD Alcoyano prehrali minulú stredu 1:2 po predĺžení. V pohárovej súťaži sa s outsiderom natrápil aj druhý španielsky veľkoklub. Barca sa však v súťaži udržala vďaka gólom v predĺžení.

Real Madrid na šestnásťfinálový duel v Alcoyane nenastúpil v najsilnejšej základnej zostave. Napriek tomu, výhra s treťoligovým tímom bola viac než očakávaná. Navyše Eden Hazard, Karim Benzema či Toni Kroos naskočili do hry v priebehu zápasu.

Herná prevaha nestačila

Hostia mali podľa očakávania počas celého stretnutia hernú i streleckú prevahu a od 45. minúty viedli po hlavičke Edera Militaa. V 80. minúte však vyrovnal Jose Solbes a zariadil predĺženie, v ktorom outsider dokonal prekvapenie.

O triumfe domácich rozhodol v 115. minúte Juanan Casanova, hoci jeho tím hral už oslabený o vylúčeného hráča. Päť minút predtým videl Ramon Lopez červenú kartu po druhej žltej za zákrok na Casemira.

K hrdinom patril aj brankár Jose Juan Figueras, ktorý zneškodnil množstvo šancí Realu. Alcoyano, ktoré hráva domáce zápasy na päťtisícovom štadióne, dosiahlo najväčší triumf v klubovej histórii…