Domov Šport Repríza finále pre Good Angels

Repríza finále pre Good Angels

0
0

V šlágri 7. kola extraligy basketbalistiek zvíťazili v repríze ostatného finále play‑off domáce hráčky Good Angels Košice nad Piešťanskými Čajkami 64:50 (31:32).

Jednoznačné konečné skóre však neodráža priebeh stretnutia. Košičanky o cennom triumfe rozhodli až v druhom polčase. Čajkám patril prvý polčas, keď si vďaka úvodnej štvrtine dokázali vypracovať tesný náskok jedného bodu.

S úradujúcim majstrom však držali krok do tretej desaťminútovky. Skúsené Košičanky si postrážili záver zápasu a napokon vyhrali o 14 bodov. „Bol to veľmi náročný duel, ale to sme vedeli. Stretli sa dva eurocupové tímy a obe strany mali za sebou ťažké stredajšie pohárové zápasy.

Možno aj preto to nebolo také okulahodiace. O našom víťazstve rozhodol druhý polčas, v ktorom sme ubránili Piešťany na 18-tich bodoch, a to je skvelá vizitka,“ povedal pre oficiálny klubový web tréner Good Angels Peter Jankovič.