Domov Šport Réwayovi dal šancu Jágr

Réwayovi dal šancu Jágr

0
0

O Martinovi Réwayovi už počul každý hokejový fanúšik. Slovensko ohúril ešte v roku 2015 na MS juniorov. Odvtedy si však nevie nájsť klub, kde by svoj talent naplno rozvíjal. Môže za to aj jeho komplikovaná povaha a zdravotné problémy. Reštart kariéry by mohol prísť po boku jednej z najväčších hviezd svetového hokeja.

Ešte začiatkom leta sa hovorilo, že šancu na návrat do profesionálneho hokeja by mal Martinovi Réwayovi dať jeho bývalý klub Sparta Praha, v drese ktorého žiaril v sezóne 2014/15, hoci bol v tom čase ešte vo veku juniora.

So Spartou sa nedohodli

Z nádejnej spolupráce však zišlo. Podľa oficiálnych informácií Réway ponuku Sparty skrátka neakceptoval, podľa neoficiálnych však odmietol absolvovať fyzické testy.

Keďže ich súčasťou mali byť aj testy na drogy, okamžite sa začalo hovoriť o tom, že práve to stojí za negatívnym postojom ešte stále mladého hráča.

Samotný Réway však tieto informácie odmietol a už o pár dní sa objavila informácia, že sa mladý talent pokúsi o reštart svojej kariéry po boku jedného z najlepších českých hráčov všetkých čias.

Jedna z posledných šancí

Majiteľ klubu Rytíři Kladno Jaromír Jágr si vzal Réwaya pod svoje krídla. „Réway je určite talentovaný hráč. Záleží však na ňom, ako tú šancu uchopí.

Veľa ich už mať nebude. Ide o to, ako to vezme a ako sa poučil z minulých rokov. Už predtým ukázal, že na to hokejovo má,“ povedal o novej akvizícii Rytierov Jaromír Jágr.

Slovenský mladík už má dokonca za sebou aj prvý prípravný zápas, v ktorom nastúpil vo formácii po boku hviezdnej českej legendy. „Bolo to celkom dobré, čakal som, že to bude horšie. Dlho som nehral na pozícii centra, takže je to pre mňa ťažšie.

Snáď mi to pôjde. Som rád, že som si skúsil zahrať zápas a dúfam, že sa budem postupne zlepšovať,“ povedal Réway po zápase a zároveň nezabudol vychváliť svojho hviezdneho spoluhráča. Martin Réway je zatiaľ v Kladne na skúške.

sam, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…