Domov Slovensko RICHARD RAŠI: Vláda sa definitívne rozhodla urobiť dve kategórie ľudí

RICHARD RAŠI: Vláda sa definitívne rozhodla urobiť dve kategórie ľudí

0
0

Nový covid automat, ktorý predstavilo ministerstvo zdravotníctva, definitívne zavádza kategorizovanie ľudí – očkovaných a neočkovaných, bez ohľadu na to, či sa očkovať môžu alebo nie. Neočkovaní sa v istej fáze nemusia dostať do obchodov a zrejme ani do reštaurácií a budú musieť zostať v „domácom väzení“. Aj keď sú neinfekční a zdraví. Vyhlásil to podpredseda strany HLAS – SD a poslanec NR SR Richard Raši.

Ak návrh ministerstva zdravotníctva prejde, reštaurácie, ak chcú zostať otvorené, budú môcť obslúžiť len očkovaných zákazníkov. Rovnako, pri veľkých podujatiach, ak budú organizátori chcieť ekonomicky prežiť, budú môcť otvoriť brány len očkovaným návštevníkom, upozornil R. Raši.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: RAŠI: Neférová vláda

Spamätajú sa?

„Táto koalícia predstavila niečo, na čom vôbec nie je dohodnutá, vláda to zrejme schváli a potom sa spamätajú niektoré koaličné strany a opäť budú v návrhu robiť zmeny,“ povedal R. Raši a pripomenul, že strana HLAS-SD už na poslednej parlamentnej schôdzi upozorňovala na to, že vláda si novým zákonom otvorila dvere na vytvorenie dvoch kategórií ľudí.

A tento návrh ide presne v intenciách, proti ktorým naoko bojoval Boris Kollár.

Opäť premrhali leto

Najhoršie je, že vláda na podporu očkovania neurobila základné veci – stále poriadne nefunguje očkovanie u obvodných lekárov, stále ministerstvo nezverejňuje, koľko zaočkovaných a nezaočkovaných ľudí ochorelo, koľko z nich je v nemocniciach a koľko na umelej pľúcnej ventilácií.

Na hraniciach polícia kontroluje len registráciu v e-hranici a púšťa na Slovensko napríklad ľudí, ktorí môžu delta variant priniesť na Slovensko z evidentne rizikových miest v zahraničí.

A to už nehovorím o tom, že trasovacie kapacity vláda už druhý rok po sebe neposilnila. Vláda opäť premrhala leto a preto musí niesť plnú zodpovednosť za každého jedného nakazeného, uzavrel Raši.

xd, foto: facebook  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NAĎ: Ďalší IDEB úspešne za nami

Bratislava minulý týždeň uvítala už 9. ročník medzinárodného obranného veľtrhu IDEB 2022. …