Domov Slovensko Richard RAŠI: Vláda vedie zdravotníctvo ku kolapsu

Richard RAŠI: Vláda vedie zdravotníctvo ku kolapsu

0
0

Ministerstvo zdravotníctva a vláda na riešenie problémov zdravotníctva už dávno rezignovali. Tvrdí to podpredseda strany HLAS a poslanec NR SR Richard Raši.

„Keby nerezignovali, už dávno by sme vedeli, ktoré nemocnice sa majú stavať a obnovovať z plánu obnovy, rovnako by už dva roky prebiehali rekonštrukcie bansobystrickej a ružinovskej nemocnice, na ktoré ešte vláda Petra Pellegriniho vyčlenila peniaze.

Vláda, či už tá Matovičova, ale aj Hegerova, nerobí nič. A to doslova,“ tvrdí R. Raši.

Vláda na tých najdôležitejších kašle

Podľa bývalého ministra zdravotníctva a vicepremiéra sme dnes v situácii, že oproti priemeru OECD nám chýba v našich zdravotníckych zariadeniach 15 000 sestier, musia sa zatiaľ dočasne zatvárať oddelenia a dopláca na to len a len pacient.

„Všetky okolité krajiny počas pandémie pochopili, že nad zlato nie je soľ, ale zdravotníci a adekvátne navýšili ich platy. Matovičova vláda takmer miliardu eur vyhodila na nezmyselné plošné testovania, na biznis svojich ľudí s mobilnými odbernými miestami a na tých, ktorí sú v zdravotníctve najdôležitejší – zdravotníci a pacienti, kašle,“ zdôraznil Raši.

Navýšenie platov je nevyhnutné

Podľa Richarda Rašiho strana HLAS podporuje aj požiadavky lekárov, ktorí hrozia výpoveďami. Navýšenie platov lekárov, sestier, záchranárov, ale aj ostatných zdravotníkov je nevyhnutné.

„Žiaľ, náš návrh na presun pol miliardy eur z rezervy vlády priamo pre pacientov a zdravotníkov už dvakrát zhodili zo stola,“ upozornil Raši.

xd, foto: TASR/Jakub Kotian Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…