Domov Šport Róbert Mazáň prestupuje do Celty Vigo

Róbert Mazáň prestupuje do Celty Vigo

0
0

Futbalový klub MŠK Žilina sa dohodol s vedením španielskeho prvoligistu Celta Vigo na prestupe 23-ročného ľavého obrancu Róberta Mazáňa, ktorý so Španielmi podpísal kontrakt do júna 2022.

Robo Mazáň, ktorý prišiel k šošonom v lete 2015 najskôr na hosťovanie a následne po roku sa stal naším kmeňovým hráčom, odohral za guľovcov dokopy 57 zápasov s bilanciou jeden gól a šesť asistencií.

Na pyrenejskom polostrove sa mladý reprezentant, ktorý si spravil výborné meno predovšetkým na minuloročných ME „21“ v Poľsku, pridá ku kolegovi z najcennejšieho výberu, Stanislavovi Lobotkovi.

Robovi Mazáňovi bolo tesne po podpise zmluvy z hlasu cítiť veľké dojatie zo splneného sna. „Dnešok je pre mňa výnimočným dňom, podpísal som zmluvu s mužstvom španielskej La Ligy.

Splnil sa mu sen

Som veľmi šťastný, plním si môj futbalový sen,“ zneli prvé slová obrancu, ktorý zároveň opúšťa žltozelenú kabínu spoluhráčov, kamarátov. „Na rovinu poviem, že Žilina je moja srdcovka.

V Bielsko‑Biala ma odpisovali, nehrával som. Žilina mi dala druhú šancu, za čo jej budem vždy zaviazaný. Pod trénerom Guľom som sa neustále zlepšoval, v Žiline prišli aj bolestivé chvíle, keď som utrpel vážne zranenie, no vždy pri mne všetci v klube stáli, za čo sa im chcem aj touto cestou poďakovať.

Je mi do plaču, vďaka patrí všetkým spoluhráčom, trénerom, realizačnému tímu, vedeniu i agentúre FairSport, ktorá celý prestup zabezpečovala naozaj profesionálne.“

Najbližším sa tak Mazimu stane určite Stano Lobotka. „Je to až neuveriteľný príbeh. Vyrastali sme spolu v Trenčíne, chodili sme spolu do školy. Zase sa spolu stretávame, za čo som nesmierne rád.“ Čo k samotnému klubu?

„Celta hrá podobným štýlom ako MŠK, tréner pôsobil v Barcelone, takže sa snažia držať loptu, hrať dominantne.“ Mazi tak nasleduje Miňa Škriniara či Laciho Bénesa, keďže prestupuje z MŠK rovno do elitnej európskej ligy.

„O to väčšia výzva to pre mňa je – ukázať, že aj hráč zo slovenskej ligy sa môže presadiť v La Lige. Ešte raz ďakujem za všetky chvíle, ktoré som so šošonmi prežil.“

val, mskzilina.sk, foto: marca.com

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mužov zachránil nápis SOS v piesku

Obrovský nápis SOS v piesku zachránil trojicu Mikronézanov, ktorí uviazli na drobnom ostro…