Domov Slovensko Rodina a priatelia sa rozlúčili so zavraždeným Henrym

Rodina a priatelia sa rozlúčili so zavraždeným Henrym

0
0

Minulú sobotu sa rodina a priatelia rozlúčili s Filipíncom Henrym Acordom, ktorého pred dvomi týždňami v bratislavskom centre zabil Juraj Hossu. Prípad otriasol Slovenskom najmä preto, že opäť odhalil chorobu systému spravodlivosti v našej krajine.

Henry Acorda žil a pracoval na Slovensku v medzinárodnej IT firme niekoľko rokov. V osudnú noc sa mal podľa svedkov zastať dvoch žien, ktoré obťažoval Juraj Hossu z Dunajskej Stredy.

Pustili ho na slobodu

Za to si vyslúžil ranu päsťou do tváre a následne aj tvrdý kopanec do hlavy. Henry sa zo svojich zranení už neprebral. Napriek brutálnosti útoku, okresná prokuratúra prepustila útočníka na slobodu.

Polícia ho znova zadržala až po tom, čo Henry o pár dní v nemocnici zomrel. Tentokrát prebral prípad krajský prokurátor, ktorý podal návrh na vzatie obžalovaného do väzby, ktorú neskôr súd odobril. Generálna prokuratúra priznala chybu okresného prokurátora a za zlyhanie sa ospravedlnila.

S Henrym sa rozlúčili

Medzitým už na Slovensko na, ktorá napriek tragickej udalosti, podľa vlastných slov, na Slovensko nezanevrela, pretože Henry to tu mal rád. Rozlúčka s ním sa konala uplynulú sobotu v bratislavskom kostole Sv. Ladislava, v ktorom Henry pravidelne navštevoval omše v anglickom jazyku.

Aj kázeň počas rozlúčky s útlym Filipíncom bola v angličtine. „Ďakujeme, Henry, za to, že si sa postavil za tvoje priateľky,“ povedal kňaz vo svojej kázni. Okrem rodiny sa rozlúčky zúčastnili aj Henryho priatelia a filipínska komunita.

Mnohí mali na sebe oblečené tričká s Henryho fotografiou a biblickým citátom „Neexistuje väčšia láska, ako položiť život za priateľa“.

Henryho rodina.

Slovenská republika ponúkla na prevoz tela zabitého Henryho späť do vlasti lietadlo letky ministerstva vnútra.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…