Domov Šport Roland Garros pokračuje už bez Slovákov

Roland Garros pokračuje už bez Slovákov

0
0

Grandslamový turnaj French Open už zužuje svoje rady tenistov, ktorí zabojujú o víťazstvo na tomto prestížnom turnaji. Bohužiaľ pre Slovensko, ani jeden z našich zástupcov sa do druhého týždňa nepozrel.

Jediný mužský zástupca Slovenska, ktorý si vybojoval postup do druhého kola bol Martin Kližan. Ten v ňom narazil na Francúza Gaela Monfilsa.

Už pred zápasom bol favoritom práve francúzsky tenista, ktorý bol na turnaji nasadenou 32-kou. Zápas nepriniesol žiadne prekvapenie a už po 115 minútach bolo rozhodnuté o tom, že slovenský tenista bude baliť kufre po prehre 6:2, 6:4 a 6:4.

Celkovo mu však pôsobenie na antuke prinieslo šťastie a vďaka postupu do druhého kola sa posunul zo 117. miesta rebríčku ATP a dnes mu patrí 111. priečka.

Ani Slovenky sa o senzáciu nepostarali

Druhé kolo neprinieslo šťastie ani Viktórii Kužmovej, ktorej nádej na postup do 3. kola zobrala Ukrajinka Elina Svitolinová. Spočiatku išlo o vyrovnaný zápas a za stavu 3:3 v prvom sete robila Slovenka favorizovanej Ukrajinke vrásky na čele.

Potom už však prišla víťazná šnúra ukrajinskej tenistky, ktorá prvý set vyhrala 6:3. Aj v 2. sete išlo o vyrovnanú partiu keď bol stav 4:4. Potom však Ukrajinka prelomila Kužmovej podanie a nakoniec sa jej podarilo vybojovať aj svoje.

V závere sa teda mohla tešiť z víťazstva 6:3 a 6:4 nad Kužmovou, ktorá však na tohtoročnom Roland Garros podala svoj najlepší kariérny výkon na turnaji veľkej štvorky.

Najďalej išla Rybáriková

Cez druhé kolo prešla len Magdaléna Rybáriková, ktorá porazila Belindu Benčičovú 6:2, 6:4 a o miestenku do osemfinále sa pobila s Ukrajinkou Lesiou Curenkovou.

Rybáriková však nezískala ani jeden set a po prehre 2:6 a 4:6 sa jej sen o osemfinále definitívne rozplynul. Kužmová a Rybáriková sa predstavili aj v štvorhre.

V druhom kole narazili na americko‑ český pár Nicole Melicharovú a Květu Peschkeovú. Slovenské tenistky však neodolali ich kvalitnej hre a po 57-minútach a prehre 6:1 a 6:4 tak Slovensko stratilo aj posledných slovenských zástupcov na Roland Garros.