Domov Ekonomika Rozbili skupinu, ktorá obchodovala s liekmi

Rozbili skupinu, ktorá obchodovala s liekmi

0
0

Národná kriminálna agentúra (NAKA) v medzinárodnej akcii rozbila organizovanú skupinu, ktorá obchodovala s liekmi. Na Slovensku zasahovali policajti na viacerých miestach. Počas akcie zadržali šiestich mužov a jednu ženu.

Medzinárodnú akciu nazvanú „BOSSANOVA“, do ktorej sa zapojili aj slovenskí policajti, spustili ešte 5. februára o 04.00 ráno. Okrem Slovenska prebiehali zásahy vo Francúzsku, v Nemecku, v Poľsku a v Českej republike.

Na Slovensku zasahovali policajti v okrese Trnava, v Galante a v Šali a zadržali sedem osôb. Vyšetrovateľ ich obvinil zo zločinu neoprávneného zaobchádzania s liekmi, liečivami a zdravotníckymi pomôckami a zo zločinu neoprávneného podnikania.

V prípade dokázania viny im za neoprávnené zaobchádzanie s liekmi a liečivami hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov, v prípade neoprávneného podnikania na štyri až osem rokov.

Počas piatich domových prehliadok zaistili rôzny dôkazový materiál, okrem mobilov, listín, počítačov, USB nosičov a platobných kariet aj takmer tisícku rôznych tabliet.

„Policajti NAKA sa zapojili do medzinárodnej akcie zameranej na zadržanie organizovanej skupiny páchateľov, ktorí mali predávať lieky na podporu potencie bez príslušných oprávnení na predaj, uchovávanie a ďalšiu distribúciu, liečivá pritom obsahovali účinné látky, viazané na lekársky predpis.

Podľa zistení lieky distribuovali do nemecky hovoriacich krajín a zároveň aj na Slovensko, kde boli uskladnené pred tým, ako ich poslali zákazníkom, ktorí si tieto lieky objednali cez internet,“ informuje polícia.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Ekonomika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …