Domov Šport Rozlúčili sme sa s futbalovou legendou

Rozlúčili sme sa s futbalovou legendou

0
0

Do futbalového neba mieri ďalšia legenda, ktorá za sebou zanechala výraznú stopu. Jozef Adamec zomrel v trnavskej nemocnici 24. decembra vo veku 76 rokov. Možnosť poslednýkrát sa s ním rozlúčiť využili nielen jeho najbližší ale aj futbaloví fanúšikovia.

Na Štedrý deň zasiahla slovenský futbalový svet smutná správa o smrti Jozefa Adamca. Futbalovým pamätníkom sa okamžite vynorili spomienky na ľavonohého rebela, ktorý vynikal svojím talentom.

Jozef Adamec

Jozef Adamec sa narodil 26. februára 1942 vo Vrbovom. V najvyššej československej lige debutoval v sezóne 1958/1959. Počas kariéry odohral tiež dve sezóny za klub Dukla Praha a tri sezóny v klube Slovan Bratislava.

V roku 1966 sa opäť vrátil do tímu Spartaka Trnava, kde pôsobil až do roku 1977. Patril tiež do reprezentačného družstva, s ktorým vybojoval strieborné medaily na Majstrovstvách sveta v roku 1962.

Na konte má okrem toho sedem ligových titulov, 2. miesto v ankete Futbalista storočia na Slovensku a je tiež členom Siene slávy slovenského futbalu. Po ukončení profesionálnej kariéry sa posadil na trénerskú stoličku vo viacerých českých a slovenských kluboch.

Prípravný zápas, ktorý sa stal historickým momentom

Keď sa povie meno Jozef Adamec asi každému hneď napadne zápas proti Brazílii, ktorý odohralo mužstvo Československa 23. júna 1968 v Bratislave.

Najlepšie družstvo, aké kedy vraj Brazília mala, privítal zaplnený štadión s nadšením a vyprevádzal ho ešte s väčším.

Vďačiť za to pritom môže práve Jozefovi Adamcovi, ktorému sa sieť za brazílskym brankárom podarilo rozvlniť až trikrát. Stal sa tak len druhým futbalistom sveta, ktorý sa v zápase proti Brazílii blysol hetrikom.

Futbalová rozlúčka na domácej pôde

Štvrtý deň roka 2019 bol najmä v Trnave dňom smútku a spomínania. Tesne pred 15. hodinou sa začínal zapĺňať Štadión Antona Malatinského v Trnave, ktorý sa tento raz nestal dejiskom žiadneho ligového, ani medzištátneho zápasu.

Rodina, priatelia aj fanúšikovia sa naň prišli rozlúčiť s futbalovou legendou a odchovancom klubu, vďaka ktorému Spartak získal päť ligových titulov.

Pri jeho fotografii a drese s legendárnym číslom 10 spomínali na nezabudnuteľného futbalistu, ktorého stopa je nezmazateľná. Česť jeho pamiatke!

pepe, foto: facebook (SFZ, Spartak Trnava)

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Odborníci preskúmali potopenú nemeckú ponorku z prvej svetovej vojny

Odborníkom sa podarilo po prvý raz preskúmať nemeckú ponorku, ktorú počas prvej svetovej v…