Domov Šport Rozprávkové zvraty či sporné verdikty. Čo priniesla Liga majstrov?

Rozprávkové zvraty či sporné verdikty. Čo priniesla Liga majstrov?

0
0

„Milionárska“ súťaž sa po dvojtýždňovej odmlke vrátila s kvartetom atraktívnych duelov a okamžite šokovala niekoľkými nečakanými výsledkami. Štítkom „reklama na futbal“ sa môže pýšiť predovšetkým odveta medzi Realom Madrid a Ajaxom či Parížom St. Germain a prebudenými „červenými diablami“.

„Kohúti“ opäť v top osmičke

Londýnsky Tottenham Hotspur sa v prvom zápase aj napriek početným absenciám predviedol vo výbornom svetle a svojmu súperovi z Dortmundu uštedril „trojku“.

V odvete v Signal Iduna Parku tak domácich čakala takmer nesplniteľná úloha. V priebehu hry si „žlto‑čierni“ vytvorili viacero nebezpečných šancí, proti však bol buď bravúrny Lloris, alebo obetavá defenzíva hostí.

O jediný gól stretnutia sa po zmene strán postaral kanonier Harry Kane, keď zužitkoval perfektnú prihrávku Sissoka a chladnokrvne prekonal Bürkiho. Tottenham sa predstaví v štvrťfinále Ligy majstrov po prvý raz od sezóny 2010/11.

Trikrát a dosť!

Jasnú stopku na ceste za už štvrtým triumfom v rade vystavili hráči Ajaxu úradujúcemu šampiónovi z Madridu. Mladíci z Amsterdamu videli šancu zaskočiť favorita a už v 7. minúte otvorili skóre presnou strelou Ziyecha.

O 11 minút neskôr vycvičil obranu domácich Tadič a do vápna poslal gólovú prihrávku pre Neresa. Skúsený Srb korunoval svoj výkon v 62. minúte, keď vymietol šibenicu Courtoisovej brány.

Madridčanom sa podarilo znížiť v 70. minúte zásluhou Marca Asensia, posledné slovo však mal súper. Na konečných 4:1 pre Ajax stanovil nádherným priamym kopom Schöne.

Ajax šokoval Real Madrid.

Barcelonský kat zaváhal

AS Rím v uplynulej edícii Ligy majstrov dokráčal až do semifinále, pričom ostré „vlčie“ zuby znamenali koniec aj pre katalánsky veľkoklub. Sen o obdobnom skalpe aj v tomto ročníku im však zhatili „draci“ z Porta.

Gól Maregu z 52. minúty posunul zápas do predĺženia, v ktorom mali viac šťastia domáci. Po Florenziho potiahnutí za dres nariadil hlavný arbiter po konzultácii s videorozhodcom pokutový kop.

Ten bezpečne premenil Alex Telles. V samom závere si penaltu po páde Schicka pýtali aj hostia, systém VAR však v ich prípade situáciu neposúdil ako faul, a tak sa z postupu radoval portugalský majster.

Solskjaerovo kúzlo pretrváva

Dobehnúť dvojgólové manko na pôde Parížu St. Germain je síce práca nevďačná, no pre nórskeho kouča vôbec nie nemožná. Ole Gunnar Solskjaer pred tromi mesiacmi prebral trápiaci sa tím, dnes je s ním medzi najlepšou európskou osmičkou.

Impulz prišiel už v druhej minúte stretnutia, keď Lukaku využil lapsus parížskej obrany. Vyrovnanie na seba nenechalo dlho čakať, no Belgičan po pol hodine hry ukážkovo potrestal školácku chybu Gigiho Buffona.