Domov Zahraničie Rusko zakázalo aj fajčenie na balkónoch

Rusko zakázalo aj fajčenie na balkónoch

0
0

V Rusku bude v priebehu októbra tohto roku zakázané používať otvorený oheň na balkónoch, podľa oficiálnych informácií, sa za otvorený oheň považuje aj fajčenie.

Ruská vláda pristúpila k sprísneniu pravidiel týkajúcich sa požiarnej bezpečnosti a doplnila predpisy o ochrane pred požiarmi. Novým zákonom zakázala ľuďom používať otvorený oheň na balkónoch bytov, ubytovní a hotelových izieb.

Za otvorený oheň sa považuje grilovanie, pálenie sviečok, ale ako bolo doplnené zo strany ruského Ministerstva pre mimoriadne situácie, aj samotné fajčenie sa považuje za používanie otvoreného ohňa.

Aké sú dôvody pre sprísnenie zákona?

V Rusku podľa oficiálnych údajov Ministerstva pre mimoriadne situácie bolo minulý rok na balkónoch začatých viac ako 2 tisíc požiarov, pričom viac ako polovica z nich bolo zapríčinených práve nepozornými fajčiarmi.

Ruskí prezident sprísnenie zákona privítal, podľa vyjadrení hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova, bol Vladimir Putin vždy zástancom zdravého životného štýlu a kriticky sa vyjadroval voči fajčeniu.

Sankcie za porušenie zákona

Podľa nového zákona, budú sankcie rôzne, od varovaní až po pokuty pre jednotlivcov vo výške až 3 tisíc rubľov (okolo 42 €) až po 5 tisíc rubľov (okolo 70 €) v prípade, že porušenie pravidiel povedie k požiaru, alebo dokonca aj obvinenie z trestného činu, v prípade, že by takéto konanie viedlo k poškodeniu majetku.

Mnohí Rusi už avizujú obchádzanie tohto zákona

Viacerí Rusi sa už teraz pýtajú, načo im je balkón, keď tam nemôžu fajčiť? Ruské hnutie za práva fajčiarov to považuje za zásah do práv ľudí ako budú využívať svoj majetok.

V Rusku dnes žije množstvo ľudí práve vo výškových budovách, no podľa odhadov, len máloktorí z nich budú ochotní sa obliecť a ísť si dole zapáliť cigaretu. Je teda možné, že zákon sa nebude dodržiavať, resp. sa bude obchádzať.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…