Domov Šport Rybáriková to dotiahla na Australian Open až do osemfinále

Rybáriková to dotiahla na Australian Open až do osemfinále

0
0

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne prebojovala do osemfinále. V ňom podľahla dvojke „pavúka“ Dánke Caroline Wozniackej za 64 minút hladko 3:6, 0:6.

Napriek prehre si u „protinožcov“ výrazne vylepšila osobné maximum, až do tohtoročného Australian Open nikdy neprešla cez 2. kolo. Rybáriková priznala, že Wozniacka bola na dvorci lepšia hráčka.

Slovenska pre problémy s nohou nemohla absolvovať predsezónnu prípravu, čo sa prejavilo v tomto zápase. „Čakala som fyzicky náročný zápas, teraz sa ukázali resty z prípravy, chýbala mi kondička.

Caroline ma v tomto prevalcovala, mala som sily s ňou bojovať prvé tri‑ štyri gemy. Proti nej musíte útočiť, chodiť si po body a hrať víťazné údery, lebo vám nič nedá a všetko vybehá.

Nie som bombardérka, nedávam rany a na moju aktívnu hru treba byť fyzicky na výške, no sily neostali. Po každej výmene som sa vari minútu vydýchavala a ona bola v pohode už na príjme,“ povedala slovenská jednotka pre denník Sme.

Rybáriková prehráva s Wozniackou na vzájomné zápasy už 1:4. Jediné víťazstvo zaznamenala v prvom dueli v roku 2009 na turnaji WTA v thajskej Pattayi.

„Celý život sa mi proti nej zle hrá a dnes bola oveľa lepšia, je vo forme, rozohraná, svetová dvojka. Hrala výborne. Už pred zápasom som vedela, že to bude pre mňa náročné, pretože moja príprava na novú sezónu bola nulová.

Prvý šprint som absolvovala až na turnaji v Sydney. Wozniacka mala v tomto smere absolútne navrch, čo sa jasne prejavilo v zápase,“ dodala pre Rádio Slovensko.

jur, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …