Domov Šport Rybáriková v Monterrey skončila až v semifinále

Rybáriková v Monterrey skončila až v semifinále

0
0

Po dlhšom čase sa opäť v tenisovom svete pripomenula slovenská tenistka. Pri výpadku formy Dominiky Cibulkovej sa o slovo prihlásila Magdaléna Rybáriková. Tá sa v mexickom Monterrey dostala až do semifinále, kde jej stopku vystavila bývalá svetová jednotka.

Magdaléna Rybáriková zaznamenala na mexickom tvrdom povrchu najlepší výsledok v tejto sezóne. Ôsma nasadená hráčka si pri svojej ceste do semifinále postupne poradila s japonskou tenistkou Doi, Švajčiarkou Voegele aj americkou tenistkou Vickerey.

V semifinále sa však musela skloniť pred bývalou svetovou jednotkou. Španielska tenistka Garbine Muguruzová‑Blancová Magdaléne nedala najmenšiu šancu a po dvoch jednoznačných setoch a 76 minútach ju z Mexika vyprevadila.

Rybáriková bojovala so svalovým zranením v spodnej časti ľavej nohy, ktoré si vyžiadalo počas zápasu aj ošetrenie.

Na skvele podávajúcu Španielku však ani po tom nestačila a keď sa k jej slabšiemu pohybu pridal aj zlý servis, bolo jasné, že na suverénne pôsobiacu súperku, obhajujúcu titul z tohto podujatia z minulého roka, stačiť nebude.

Za semifinálovú účasť si slovenská tenistka odnesie odmenu vo výške 11 300 amerických dolárov pred zdanením a do rebríčka jej pribudne 110 bodov.

Turnaj v mexickom Montterey napokon ovládla práve španielska tenistka. Jej ruská súperka Viktoria Azarenková totiž finále za stavu 1:6 a 1:3 zo svojho pohľadu skrečovala pre problémy s pravým lýtkom

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…