Domov Šport Rybáriková vo finále napokon podľahla Kvitovej

Rybáriková vo finále napokon podľahla Kvitovej

0
0

Magdaléna Rybáriková sa na turnaji WTA v Birminghame prebojovala až do finále. V ňom sa jej však uspieť nepodarilo a titul si napokon odniesla česká tenistka a niekdajšia jednotka rebríčka WTA Petra Kvitová.

Magdaléna Rybáriková na trávnatom povrchu v Birminghame potvrdila postavenie slovenskej jednotky po tom, čo na turnaji predvádzala skutočne podarené výkony.

Suverénny výkon

Cesta Rybárikovej turnajom WTA v Birminghame bola takpovediac bez zaváhaní. V štyroch predchádzajúcich zápasoch predvádzala suverénne výkony, čoho výsledkom bola strata jediného setu.

Hneď v prvom kole vyzvala náročnú súperku zo susedných Čiech Karolínu Plíškovú. Tá však na slovenskú jednotku nedokázala nájsť vhodnú zbraň a po víťazstve 6:2 a 6:3 mala Rybáriková otvorené dvere do 2. kola.

V ňom sa stretla s Francúzkou Mladenovičovou. Hoci jej začiatok zápasu nevyšiel a prvý set prehrala 3:6, tie ďalšie dva už dokázala získať na svoju stranu.

Vo štvrťfinále už stála zoči voči slovinskej tenistke Jokupovičovej, ktorej však Rybáriková nedovolila pomýšľať na víťazstvo a zdolala ju 6:2 a 6:4.

V posledných zápasoch proti Češkám

Semifinále sa opäť nieslo v duchu česko‑slovenského duelu, kedy sa proti Rybárikovej postavila Barbora Strýcová. Prvý set bol skutočne vyrovnaný a rozhodnúť musel až tiebreak, ktorý však napokon lepšie zvládla práve šikovná Slovenka.

Po víťazstve v druhom sete 6:4 už tak Rybáriková mala titul z Birminghamu na dosah. To by však proti nej nemohla vo finále stáť Češka Petra Kvitová, ktorá bola takisto hladná po víťazstve.

Hoci to po prvom sete vyzeralo na triumf Slovenky, hlad českej tenistky bol zrejme o čosi väčší, keďže sa jej podarilo zvíťaziť v troch setoch 4:6, 6:1 a 6:2.

Rybáriková napriek tomu potvrdila vynikajúcu formu pred blížiacim sa Wimbledonom, na ktorom chce minimálne obhájiť semifinále z uplynulého roka.