Domov Šport  S neúspešnou kvalifikáciou sme sa rozlúčili vysokým víťazstvom

S neúspešnou kvalifikáciou sme sa rozlúčili vysokým víťazstvom

0
0

Slovenská futbalová reprezentácia odohrala minulý týždeň posledné dva zápasy H­‑skupiny kvalifikácie na MS 2022. Vo štvrtkovom domácom zápase síce len remizovala so Slovinskom, no v nedeľňajšom si pripísala vysoké víťazstvo na trávniku Malty.

Pykali sme za chyby

V súboji so Slovinskom hrali Slováci o konečné tretie miesto v tabuľke. Na Štadióne Antona Malatinského v Trnave otvoril skóre v 18. minúte hlavou Miha Zajc po peknej akcii Andraža Šporara.

Slováci vyrovnali v druhom polčase z penalty vďaka Ondrejovi Dudovi, keď po druhej žltej karte musel ísť predčasne z ihriska Miha Blažič.

Hostia sa ale vzápätí opäť ujali vedenia po hlavičke Mihu Mevlju, v 74. minúte domáci opäť vyrovnali vďaka Dávidovi Strelcovi. V ôsmom vzájomnom zápase sa tak rodila štvrtá remíza, Slováci nad Slovincami zatiaľ vyhrali len raz.

V priamom súboji o tretie miesto v tabuľke ho slovenskí sokoli uhájili o skóre. „Je mi ľúto, že sme to zase nezvládli výsledkovo. Spravili sme dve hlúpe chyby, za tie sme kruto pykali.

V prechodovej fáze a vo vedení útoku sme ukázali veľkú kvalitu, no v šestnástke sa nevieme presadzovať. Po vylúčení hráča Slovinska bolo do kvalitnej defenzívy ťažké niečo vymyslieť, v závere nám chýbalo povestné šťastie.

Futbal je o chybách, mužstvo sa na gól strašne narobí a my naopak ľahko inkasujeme. V závere sme už hrali vabank, ale v podstate to nepomohlo. Výkon bol opäť na úrovni,“ zhodnotil posledné domáce vystúpenie v kvalifikácii tréner národného tímu Štefan Tarkovič.

Rozlúčka ako sa patrí

S kvalifikáciou ale aj kalendárnym rokom sa Slováci rozlúčili na Malte. Tarkovič urobil v základnej zostave sedem zmien oproti štvrtkovému zápasu v Trnave so Slovincami a vyplatili sa.

Od úvodného hvizdu nastúpili Martin Dúbravka, Martin Koscelník, Dávid Hancko, Tomáš Suslov, Albert Rusnák ml., Ondrej Duda aj David Strelec. Už v 16. minúte hostia na štadióne v Ta‘ Qali viedli 3:0 po dvoch góloch Alberta Rusnáka a jednom Ondreja Dudu…