Domov Slovensko S Vadalom som netelefonoval, povedal Fico a vyhlásil vojnu médiám

S Vadalom som netelefonoval, povedal Fico a vyhlásil vojnu médiám

0
0

Robert Fico predložil minulý týždeň ďalší dôkaz, ktorý má potvrdzovať, že s členom talianskej mafiánskej skupiny Antoninom Vadalom v roku 2012 netelefonoval. Zároveň médiám oznámil, že dvíha ich hodenú rukavicu a proti ich útokom sa začne brániť.

Informáciu o tom, že Robert Fico mal v roku 2012 telefonovať s človekom, ktorý je členom talianskej mafie, priniesol ešte vo februári Denník N s odvolaním sa na informácie talianskych novinárov.

Podľa nich sa v spise prokurátora mala nachádzať nahrávka rozhovoru Antonina Vadalu a bývalého premiéra Roberta Fica (v tom čase, v roku 2012, bol v úrade).

Ten tieto informácie okamžite poprel s odvolaním sa na komunikáciu ministerstva zahraničných vecí s veľvyslanectvom Slovenskej republiky v Ríme.

Do prípadu sa zapojila česká investigatívna novinárka Pavla Holcová, ktorá trvala na tom, že nahrávka existuje a podľa nej malo ísť o priateľský rozhovor Fica s Vadalom. Bývalý premiér a predseda Smeru- SD teda s dokazovaním svojej neviny neskončil.

Antonino Vadala

Taliansky občan, ktorý dlhodobo podnikal na východnom Slovensku, je označovaný za člena talianskej mafiánskej skupiny ‘Ndrangheta.

Jeho bývalou priateľkou bola neskoršia hlavná štátna radkyňa na Úrade vlády, ktorá Fica sprevádzala takmer na všetkých domácich i zahraničných cestách.

Práve to bol základ pre informácie o prepojení Úradu vlády SR s mafiou. Antonino Vadala je v súčasnosti stíhaný v Taliansku pre obchodovanie s drogami.

Dôkaz od Špeciálnej prokuratúry

Minulý týždeň na tlačovej konferencii predložil ďalší dôkaz o neexistencii nahrávky – vyjadrenie prokurátora Špeciálnej prokuratúry, ktorý komunikoval s talianskymi prokurátormi.

V jeho vyhlásení sa píše, že talianska prokuratúra Antonina Vadalu v roku 2012 neodpočúvala, a teda ani nedisponuje žiadnou nahrávkou, na ktorej by bol rozhovor vtedajšieho slovenského premiéra a tohto talianskeho občana.

Keďže podľa médií si Robert Fico tento dôkaz zabezpečil od „svojho“ prokurátora, Špeciálna prokuratúra poskytla médiám priamo stanovisko od svojich talianskych kolegov.

„Vo vzťahu k existencii priamych telefonických rozhovorov medzi Antoninom V., podozrivým v trestnej veci a bývalým premiérom SR Robertom Ficom môžeme vyhlásiť, že v uvedenom trestnom spise sa nenachádza žiadny rozhovor z roku 2012 týkajúci sa/zahrňujúci Antonina V.,“ píše sa v stanovisku.

Fico vyhlásil vojnu médiám

Aj napriek týmto dôkazom, niektoré slovenské médiá trvali na tom, že nahrávka existuje. A tak Robert Fico zvolal na druhý deň ďalšiu tlačovku, kde povedal, že očakával, že v takejto dôležitej veci budú média korektné.

„Žiaľ, opäť ste nás nesklamali a len ste potvrdili, že vo vašom záujme nie je hľadanie pravdy. Lebo vy pravdu máte, tú svoju vlastnú a inú pravdu neberiete.

Definitívne nám došla trpezlivosť. Spustili ste otvorenú vojnu proti Smeru-SD a my hodenú rukavicu zdvíhame zo zeme,“ povedal predseda najsilnejšej slovenskej strany.

Ako s prvým začne podľa svojich slov s denníkom SME, ktorý v deň konania prvého kola prezidentských volieb uverejnil na svojej titulnej strane falošný hlasovací lístok s iným poradím kandidátov.

Fico sa tiež ohradil voči tomu, že šéfredaktorka tohto denníka v jednom z rozhovorov tesne pred voľbami označila jeho osobu za hlavu slovenskej mafie.

„Využijeme všetky legálne aj legitímne prostriedky na boj s médiami, až kým sa situácia nevráti do normálu,“ oznámil bývalý premiér s tým, že tím právnikov už pracuje na žalobách.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

    Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…
  • Duda mení pôsobisko

    Ondrej Duda sa po viac než troch rokoch strávených v nemeckej Bundeslige sťahuje na Britsk…
  • Počet dôchodcov rastie

    Počet dôchodcov na Slovensku z roka na rok stúpa. Ku koncu minulého roka evidovala Sociáln…
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…