Domov Šport Sagan chce na Gire bojovať o etapové vavríny aj cyklámenový dres

Sagan chce na Gire bojovať o etapové vavríny aj cyklámenový dres

0
0

Uplynulú sobotu odštartoval 104. ročník Giro d’Italia po ročnej pauze opäť v tradičnom jarnom termíne, no stále za prísnych protipandemických opatrení. Druhý rok po sebe sa na talianskych cestách predstaví slovenský cyklista Peter Sagan, ktorý bude bojovať o etapové vavríny a cyklámenový dres pre víťaza bodovacej súťaže.

Vlaňajšiu sezónu výrazne poznačila pandémia koronavírusu, ktorá zmenila celý cyklistický kalendár a tak sa 103. ročník uskutočnil až v októbri. Tentokrát je situácia priaznivejšia a tak sa Giro vrátilo na pozíciu úvodnej Grand Tour sezóny.

Protipandemické opatrenia však nepoľavili a podujatie sa opäť koná v „bubline“ a pravidelné testovanie bude sprevádzať pelotón počas celých pretekov.

V poradí 104. edícia pretekov odštartovala 8. mája časovkou v uliciach Turína a po 3479,9 km vyvrcholí v nedeľu 30. mája v Miláne.

Organizátori pripravili dve individuálne časovky, šesť rovinatých etáp, sedem zvlnených či kopcovitých a šesť horských etáp, cyklistov čaká prevýšenie približne 47 000 výškových metrov. Preteky sa uskutočnia prevažne na severe Talianska a na krátko sa zastavia aj v …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…