Domov Šport Sagan hovorí o konci kariéry

Sagan hovorí o konci kariéry

0
0

Slovenský cyklista Peter Sagan patrí medzi najlepších cyklistov v pelotóne, a to už zakrátko oslávi tridsať rokov. Napriek tomu, že motivácia dosahovať skvelé výsledky mu stále nechýba, myslí už aj na koniec kariéry.

Peťo Sagan a zelený dres, to skrátka ide dokopy. Keď tento rok vyhral toto ocenenie na Tour de France rekordný siedmykrát, odborníci sa vyjadrili, že hoci je to číslo, ktoré len ťažko niekto prekoná, slovenský cyklista ho môže ešte navýšiť.

Zdá sa, že o tom, o koľko triumfov toto číslo porastie, rozhodne len samotný cyklista. Tourminátor, ako znie vďaka jeho dominancii na Tour v tejto kategórii jeho prezývka, už hovorí aj o konci kariéry.

„Nemám pred sebou veľa rokov kariéry. Nemyslím si, že s mojím štýlom by som mohol vydržať až do štyridsiatky. Je to však skôr motivujúce ako odstrašujúce.

Ak si uvedomím, že koniec sa blíži, môžem si to užívať. Netrápim sa tým, pred šiestimi rokmi som to riešil oveľa viac,“ povedal Peťo v rozhovore pre cyklistický portál Cyclingnews.com.

„Najpodstatnejšou vecou pre mňa je, aby som bol v najlepšej možnej kondícii. Ak to dokážem, stále mám motiváciu jazdiť na bicykli. Ak uvidím, že sa už nikde neposúvam, vtedy sa rozhodnem, že je čas skončiť.

Rovnako dôležité je, aby som jazdil dobre a stabilne. Bez ohľadu na výsledky, tie môžu byť raz výborné a raz nie,“ povedal Sagan. Peter Sagan má v profipelotóne odjazdených 10 sezón. Počas nich dosiahol 113 víťazstiev.

Trikrát v rade triumfoval na majstrovstvách sveta, pripísal si aj titul európskeho šampióna, sedemkrát získal zelený dres na Tour de France, v zbierke má aj dva triumfy z monumentálnych klasík Okolo Flámska a Paríž – Roubaix.

Predstaví sa aj na OH v Tokiu

Budúca sezóna bude pre Peťa opäť náročná. Začne ju koncom januára v Argentíne na pretekoch Vuelta a San Juan. Vo februári absolvuje tradičný tréningový kemp, ktorý bude slúžiť ako príprava na jarné klasiky.7

Ďalšie prípravné obdobie má naplánované medzi monumentálnou aprílovou klasikou Paríž-Roubaix a začiatkom Giro d’Italia. Následne ho bude čakať účinkovanie na „starej dáme“ a predstaví sa aj na olympijských pretekoch v japonskom Tokiu, kde ukončí svoj súťažný program.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…